Szykowna i stylowa Mama w pracy

Nie każda z nas akurat pracuje w takim miejscu, gdzie wymagany jest specjalny uniform czy też określona specyfika ubioru, aczkolwiek wydaje mi się, że wszędzie należy prezentować się schludnie i kobieco. Chciałabym przedstawić Wam tutaj kilka sprytnych sposób jako połączyć jednocześnie prostotę i elegancję oraz przestrzec przed paroma błędami.

Praca w miejscach publicznych, biurach i innych formalnych placówkach

Generalnie bardzo ciężko było mi jakkolwiek podzielić wykonywaną przez nas pracę, ponieważ możliwości jest nieograniczona ilość, a każdy pracodawca tak naprawdę może wymagać czegoś zupełnie innego. Jednakże w większość miejsc pracy, gdzie Twoje stanowisko posiada bardziej formalno- administracyjne funkcje, zazwyczaj obowiązuje konkretny strój lub ściśle określony fason ubioru. Oczywiście w niektórych placówkach obowiązują bardziej rygorystyczne warunki współpracy, jak na przykład pielęgniarki, aczkolwiek poza nimi kobieta powinna mieć trochę więcej swobody, jeżeli chodzi o styl ubierania się. Moim zdaniem nawet urzędniczki czy właśnie pielęgniarki zawsze mają szansę „przemycić” kilka drobnych szczegółów, które nadal pozwalają im prawidłowo wykonywać swoją pracę, ale także zapewniają im o wiele lepsze samopoczucie.

Kiedyś sama pracowałam na stanowisku sekretarki, która koniecznie musiała nosić spódnice, sukienki i różnego rodzaju garsonki. Nie miałam nic przeciwko, ponieważ lubię czasami wyglądać jak typowa bizneswoman ?, jednak niekiedy wolałabym przyjść do pracy po prostu w spodniach. Dzisiejsza moda pozwala na wiele nietypowych i awangardowych połączeń, które coraz częściej akceptowane są w publicznych miejscach pracy, by Panie nie musiały rezygnować ze swojej kobiecości i mogły właśnie poprzez ubiór reprezentować siebie i swój charakter. Z własnego doświadczenia mogę polecić Wam proste i eleganckie spodnie, do których idealnie komponują się również szpilki. Dodatkowo świetnie sprawdzają się bardziej koszulowe bluzki damskie, gdzie efekt jest zniewalający, a Ty możesz jednocześnie prezentować się gustowanie i czuć się wygodnie.

Kobieta-pracujaca-na-laptopie

Mniej formalnie, ale nadal w pracy

Wiele firm współcześnie jednak nie przywiązuje większej wagi do ubioru, a zwłaszcza, gdy możesz pracować w domu. Jak już wspomniałam wcześniej bardzo trudno jest rozdzielić i pogrupować nasze zawody, ale teraz chciałabym się skupić na Mamach, które na co dzień nie pracują w żadnych korporacjach, administracji i innych podobnych placówek. Większość z nas zarabia również w sklepach sieciowych, gdzie uniform nie zawsze jest z góry przydzielony. Wówczas zyskujesz jeszcze większą wolność w organizowaniu swojego ubioru do pracy. Moją najważniejszą radą jest: nieważne w jakim miejscu pracujesz, bo wszędzie powinnaś wyglądać równie zadbanie i pięknie. Otóż to, nie można pozwolić sobie na zwracanie mniejsze uwagi na swój strój, gdy pracuje się chociażby w mniej prestiżowej firmie, ponieważ wszystko to świadczy także o nas i o naszym charakterze. Nawet jeśli nie jesteś zwolenniczką sukienek albo eleganckich prostych spodni, możesz zawsze sięgnąć po klasyczne jeansy i bluzkę damską w swoim ulubionym kolorze. Właśnie takie pewne i po części swobodne stylizacje doskonale nadają się do wykorzystania w każdym miejscu. Naprawdę szczerze Was zachęcam drogie Mamy, żeby przywiązać większą wagę do swojej garderoby i ewentualnie odświeżyć ją pod kątem obecnej lub przyszłej pracy. W rezultacie możesz całkowicie zmienić swoje dotychczasowe nastawienie i zmotywować się do dalszego działania.

Eleganckie stroje
. Elegancki strój to nie tylko odpowiedni wygląd, ale także sposób na wyrażenie siebie. Odpowiednio dobrany...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *