Aktywna i modna – jak to zrobić?

Kontynuując nową kategorię, chciałabym również poruszyć temat związany z trendami modowymi na siłowni czy też w każdym innym miejscu, gdzie uprawiamy sport. Istnieje wiele zaleceń, a także przeciwskazań dotyczących uprawiania sportu przez kobiety.

Odzież sportowa równie ważna

Poza Twoją motywacją i chęcią do zmiany trybu życia na zdrowszy i aktywniejszy, liczy się także odpowiednie przygotowanie. Oto kolejna zaleta sportu, a mianowicie możliwość dodatkowego uzupełnienia garderoby o nowe modele dostosowane do bardziej intensywnego stylu życia. Rodzaj odzieży sportowej zależy oczywiście od typu dyscypliny jaką wybrałaś, dlatego zarówno kostiumy kąpielowe, jak i dres powinny być przede wszystkim właściwie dopasowane. W każdym wypadku powinnaś czuć się swobodnie i wygodnie, aby sport sprawiał Ci jak najwięcej przyjemności. Jednak, aby wszystko mogło współgrać z Twoim ciałem i potrzebami fizjologicznymi warto także zwrócić uwagę na jakość ubrań. Z własnego doświadczenia szczerze polecam wiskozę, która często wykorzystywana jest do produkcji odzieży sportowej i nie tylko. Wówczas odczuwasz przyjemne uczucie chłodu nawet po bardzo wycieńczającym treningu, a Twoja skóra może naturalnie oddychać. Dużym plusem jest także elastyczność materiału, co w przypadku ćwiczeń fitness i typowo rozciągających powinno być szczególnie docenione. Wszystkie tego typu produkty możesz znaleźć w sklepie z dzianiną wiskozową, ale także w innych miejscach z wyposażeniem dla sportowców.

Ostatnim elementem garderoby kobiety aktywnej będą buty, na których nie można oszczędzać. Cały Twój komfort zależy właśnie od nich, a niekiedy nawet poprawne wykonywanie ćwiczeń czy chociażby bieganie. Stopa powinna zostać mocno usztywniona, ale jednocześnie w żadnym miejscu nie możesz odczuwać jakiegokolwiek ucisku. Podobnie ważne staje się bielizna, którą obecnie znajdziesz w każdym sklepie sportowym. W ogóle uważam, że wynalazek sportowego biustonosza okazał się największym strzałem w dziesiątkę!

Kobieta-rozciagajaca-sie-przy-wodospadzie

Pozostałe akcesoria i… makijaż

Może najpierw zacznę od gadżetów, wśród których najważniejszy staje się bidon z wodą. Nieważne jaki rodzaj sportu uprawiasz, wszędzie powinnaś nosić ze sobą butelką z wodą czy specjalnym płynem z elektrolitami, ponieważ nie można w żadnym razie dopuścić do odwodnienia organizmu. Oczywiście dobrze jest zaopatrzyć się również w torbę lub plecak sportowy, do którego zapakujesz zarówno ciuchy na przebranie, ręcznik, napój, buty i wiele innych najpotrzebniejszych rzeczy. Niektóre z Was koniecznie będą musiały spakować słuchawki i telefon z ulubioną muzyką, a pozostałe nie będą wyobrażały sobie treningu bez makijażu.

O tym także chciałabym wspomnieć, ponieważ często natykam się na przeciwstawne artykułu czy też opinie innych kobiet, aczkolwiek sama uważam, że nie w tym nic złego ani też dziwnego. Doskonale rozumiem grono damskie, które po prostu czuje się lepiej i pewniej, gdy są w pełni pomalowane. Naturalnie nie mówię tutaj o wyjątkowych przypadkach, gdzie makijaż jest bardzo mocny i po wykańczających ćwiczeniach wygląda bardzo niesmacznie. Ostatecznie zachęcam Was, abyście trenowały w taki sposób jak lubicie. Cała oprawa podczas treningu jest w rzeczywistości mało istotna, ponieważ liczy się przede wszystkim Twoje zaangażowanie i energia włożona w każdy pojedynczy ruch. Jeżeli zatem odczuwasz potrzebę zrobienia makijażu, śmiało możesz błyszczeć w każdym miejscu, jednakże przypominam o późniejszej pielęgnacji cery, która powinna zostać dokładnie oczyszczona i następnie nawilżona.

Jak radzić sobie z rozstępami?
Rozstępy to zmiany skórne, które najczęściej pojawiają się na skutek szybkiego rozciągnięcia się skóry. Zerwanie włókien...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *