Powrót do formy po porodzie – ćwiczenia i pielęgnacja skóry

Podczas ciąży ciało kobiety wraz z każdym miesiącem etapowo się zmienia wraz z przybyciem licznej tkanki tłuszczowej i zmian skórnych. Nie powinno to jednak doprowadzić do utraty radości związanej z narodzinami dziecka. Jak o siebie zadbać po porodzie?

Pielęgnacja skóry

Podczas ciąży skóra kobiety wystawiona jest na wiele prób – traci swoją elastyczność oraz jędrność, dzięki włóknom, które rozciągają się wraz z rosnącym brzuszkiem. Jest ona również narażona na swędzenie, podrażnienia oraz liczne obrzęki. Wskutek tego procesu powstają nielubiane przez ciężarne rozstępy, z którymi warto walczyć, będąc już w ciąży. W tej dolegliwości z pewnością może pomóc olejek przeciw rozstępom, który zwiększy elastyczność skóry. Pielęgnacja cery powinna opierać się na preparatach, które mają na celu zwiększyć odporność skóry na rozciąganie. Na całe ciało warto stosować balsamy oraz kremy, które ujędrnią daną strefę i  ją wymodelują. Na jakiś czas w ciąży zrezygnuj z mocnych peelingów złuszczających i zabiegów na ich bazie – daj skórze odpocząć i zaopatrz się w kosmetyki jak najbardziej naturalne. Po porodzie możesz już stosować peelingi w celu oczyszczania naskórka. Regularna pielęgnacja piersi jest równie ważna. Myj biust kolistymi ruchami i dokładnie osuszaj oraz stosuj kremy, które sprawią, że skóra utraci elastyczności.

Aktywność fizyczna w parze z dietą

Aktywność fizyczna po porodzie to jeden z najskuteczniejszych metod pozbycia się zbędnej tkanki tłuszczowej. Należy pamiętać, aby za ćwiczenia nie zabierać się od razu. Przyjmuje się, że pierwsze ćwiczenia można wykonywać miesiąc, dwa po porodzie. Rozpoczynając ćwiczenia, zapomnij na początku o wyczerpujących treningach. Postaw najpierw na  spacery, aby stopniowo przyzwyczaić organizm do wysiłku. Dopiero po kilku tygodniach możesz wykonywać pierwsze dłuższe ćwiczenia . Pamiętaj, aby nie były one zbyt ciężkie i długie. Jeśli nie jesteś zwolenniczką domowych rozwiązań, możesz zapisać się na zajęcia. Są one niekiedy specjalnie dedykowane dla świeżo upieczonych mam. Wraz z aktywnością fizyczną nie zapominaj o zbilansowanej diecie. Ograniczaj słodycze i fast foody. Postaw na chude mięso, ryby, ryże, pełnoziarniste pieczywo, warzywa, owoce, kasze, a także na dużą ilość wody. Dostarczaj niezbędnych składników energetycznych wraz z odpowiednią dawką naturalnych witamin i mikroelementów.

Eleganckie stroje
. Elegancki strój to nie tylko odpowiedni wygląd, ale także sposób na wyrażenie siebie. Odpowiednio dobrany...