Wszystko, co powinnaś wiedzieć podczas walki z cellulitem

Na pewno każda z Was doskonale zna ten problem i dzielnie z nim walczy, aczkolwiek często bywa, że kobiety nie są końca świadome przyczyn pojawiania się cellulitu albo nie wiedzą w jaki sposób można się go pozbyć.

Charakterystyka wroga

Przede wszystkim warto wiedzieć czym tak naprawdę jest cellulit oraz gdzie leży źródło jego powstania. Oczywiście nie jestem kwalifikowaną specjalistką w tej dziedzinie, jednakże interesuję kwestiami zdrowotnymi i dużo czytałam wcześniej na ten temat, a zwłaszcza w okresie pierwszej ciąży, kiedy to wszyscy straszyli mnie wielkimi rozstępami na ciele. Generalnie cellulit to nic innego jak zmiany zachodzące w skórze właściwej i tkance podskórnej, gdzie komórki tłuszczowe rozrastają się asymetrycznie i wówczas powstają liczne zagłębienia widoczne na skórze. Przyczyny natomiast mogą być różne, aczkolwiek najczęściej wymienianym czynnikiem są hormony. Odpowiadają one głównie za zwiększenie przepuszczalności naczyń krwionośnych, przez co płyn fizjologiczny gromadzi się w przestrzeni między komórkami. Z kolei ich nagromadzenie powoduje obrzęki i nierówności skórne zwane inaczej „pomarańczową skórką”. Co więcej, progesteron, czyli hormon żeński, spowalnia przepływ krwi w żyłach, czego efektem jest również osłabiona elastyczność i jędrność skóry. Wszystko świetnie pasuje do nie tylko do kobiet ciężarnych, ale również stosujących antykoncepcję hormonalną, podatnych na choroby układu krwionośnego oraz mało aktywnych i prowadzących niezdrowy tryb życia. Jednakże nigdy nie ma reguły pewnego posiadania cellulitu, ponieważ zarówno osoby starsze, jak i młodsze mogą borykać się z tym samym problemem.

Metody i sposoby zwalczania cellulitu

Wszystko o czym teraz piszę przeżyłam również na własnej skórze, dlatego podobnie jak Wy kompletnie nie rozumiem tej niesprawiedliwości. Mimo wszystko chciałam czym prędzej zapobiec powstawaniu „pomarańczowej skórki” i jej poszerzaniu się na ciele. Po dwóch porodach niestety najbardziej ucierpiały moje uda oraz brzuch, o które starałam się rzetelnie dbać w czasie ciąż. Jednak nie jestem w stanie całkowicie oszukać mojego organizmy i pewne ślady nadal są widoczne. Natomiast dla Was kochane Mamy mam kilka porad z własnego doświadczenia, a także zaczerpniętych z różnych źródeł.

Otóż bardzo ważny okazuje się sport i pełnowartościowe odżywianie się z paru względów. Po pierwsze jakakolwiek aktywność fizyczna pozwala na zachowanie odpowiedniej kondycji i wspomaga jędrność skóry, dzięki czemu nadaje jej sprężystości i pozostawia w jednakowym stanie przez cały okres ciąży, porodu i macierzyństwa. Po drugie zdrowe i regularne posiłki bardzo korzystnie wpływają na nasz organizm, który potrzebuje ściśle określonej ilości kalorii, ale nie więcej! W tym przypadku można zalecić ograniczenie produktów pochodzenia zwierzęcego oraz połączeń węglowodanów z białkami, ze względu na negatywne skutki zdrowotne. Bardzo ważne jest także spożywanie dużej ilości wody w ciągu dnia, która przyczyni się do niwelowania nakładu tłuszczu w tkance. Dobre przyzwyczajenia zapewnią Ci skuteczną ochronę przed rozszerzaniem się cellulitu na Twoim ciele.

Z cellulitem można walczyć także domowymi sposobami, które najczęściej pojawiają się w postaci balsamów czy peelingów do ciała. Kosmetyki te można zakupić w większości drogerii albo wykonać samodzielnie w domu, gdzie przepisów znajdziecie mnóstwo w Internecie. Ja serdecznie polecamy wykorzystanie kofeiny, mniszka lekarskiego, skrzypu polnego i guarany, które także są wymieniane jako jedne ze składników eliminujących „pomarańczową skórkę”. Naturalnie tych komponentów jest o wiele więcej, a wybór należy do Ciebie ?. Przed każdym nawilżaniem powinno się także pamiętać o wcześniejszym oczyszczeniu skóry, dzięki czemu wszystkie witaminy i minerały mogą się lepiej i skuteczniej wchłaniać.

Kobieta-z-cellulitem-nakladajaca-balsam

W ostateczności pozostają również zabiegi medycyny estetycznej, które obejmują między innymi różnego typu masaże, laseroterapię czy działanie ultradźwiękami. Tutaj niestety pojawia się problem finansowy, gdyż nie każdą z nas po prostu stać na takie kosztowne zabiegi kosmetyczne. Ta metoda zwalczania cellulitu jednak wymaga jeszcze kilku stron, dlatego poruszę ten temat wkrótce, ale mam nadzieję, że tych kilka ciekawostek oraz wskazówek pomogło Wam i zainspirowało do wypróbowania innych środków zwalczających tą małą niedoskonałość ?.

Jak radzić sobie z rozstępami?
Rozstępy to zmiany skórne, które najczęściej pojawiają się na skutek szybkiego rozciągnięcia się skóry. Zerwanie włókien...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *