Piżamy dla kobiet w ciąży – w czym powinna spać przyszła mama?

Piżama ciążowa to jedna z wielu rzeczy, jakie będzie musiała zakupić przyszła mama. Zakup ten jest bardzo często lekceważony, nie przykłada się do tego większej wagi. Wszystko zaczyna się jednak komplikować, kiedy skóra robi się bardzo sucha i zwykły materiał zaczynia ją podrażniać. W ciąży należy zadbać o komfort i wygodę zwłaszcza podczas snu. Ciężarne śpią bardzo dużo, ponieważ organizm potrzebuje siły, aby utrzymać ciążę. W czym powinna spać przyszła mama?

Podstawowe zasady kupna piżamy dla kobiety w ciąży

Piżama ciążowa przyda się nie tylko w czasie ciąży, ale później również podczas karmienia piersią. Z pozoru ten akurat zakup w porównaniu z innymi ciążowymi akcesoriami może wydawać się banalny. W końcu co trudnego jest w zakupie bielizny ciążowej? Warto jednak na chwilę skupić swoją uwagę i na tym temacie.

  • nigdy nie kupuj niczego bez mierzenia – zarówno w przypadku bielizny, jak i piżamy istotnie ważne jest zmierzenie ciuchu. Należy sprawdzić czy nie uwiera w żadnym miejscu na ciele, a zwłaszcza w miejscach najbardziej intymnych i delikatnych.
  • kupuj piżamę nieco większą – zwłaszcza w okolicy brzucha i biustu, który przecież powiększa się w czasie ciąży i staje drażliwy i delikatny.
  • nie kupuj niczego na zapas – kobieta nie będzie w stanie przewidzieć jak zmieni się jej ciało i w jakim tempie. Kup maksymalnie dwie koszule, a w razie potrzeb z czasem dokup kolejną.

Piżama do karmienia i ciążowa

Piżama ciążowa i piżama do karmienia powinna mieć jak najmniej zdobień. Zarówno w ciąży, połogu, jak i w całym okresie karmienia najlepiej sprawdzają się gładkie biustonosze, majtki i koszule nocne. Nie chodzi tutaj oczywiście o stronę wizualną, bo pod tym względem panuje pełna dowolność. Kluczowa natomiast jest strona przylegająca do ciała. Wszelkiego rodzaju hafty, koronki, dodatkowe szwy – wszystko to może podrażniać skórę, która i tak jest już bardzo wrażliwa.

Piżama dla ciężarnej – czy materiał jest ważny?

Piżamy dla kobiet w ciąży powinny być wykonane z najdelikatniejszych materiałów. Należy tak dobierać ubrania i bieliznę, aby nie podrażniały delikatnej skóry. Materiał, z którego będzie wykonana piżama, będzie wpływał na komfort przyszłej mamy. Najlepiej aby był jak najbardziej naturalny, hipoalergiczny. Absolutnie zakazany jest poliester!

Moje propozycje to:

  • bawełna,
  • jedwab,

W nocy przyszła mama ma się czuć komfortowo, a piżama powinna być przede wszystkim przewiewna. Lekarze sugerują, że bawełna to najzdrowszy i najbardziej higieniczny materiał na nocną bieliznę dla ciężarnej. Bawełna doskonale przepuszcza powietrze, nie uczula, jest przyjemna w dotyku i nie podrażnia skóry. Sztuczne materiały (oprócz mikrofazy i poliamidu) nie przepuszczają powietrza. Częściej się w nich pocimy, a brak odpowiedniej cyrkulacji powietrza w okolicy naszych miejsc intymnych może sprzyjać namnażaniu się bakterii. Osobiście polecam koszule nocne damskie ciążowe Mewa24.

Eleganckie stroje
. Elegancki strój to nie tylko odpowiedni wygląd, ale także sposób na wyrażenie siebie. Odpowiednio dobrany...