Rozmiar wyznacznikiem kompleksów

Niestety bardzo często bywa, że moda doprowadza kobiety do wielu kompleksów związanych przede wszystkim z ich wyglądem. Wynika to przede wszystkim z propagandy kolorowych magazynów i innych źródeł mass mediów, które przedstawiają nam fałszywy i zakłamany obraz kobiecego piękna zrównanego z rezultatem programów upiększających i przekształcających zdjęcia. W poniższym wpisie chciałabym nieco przybliżyć Wam prawdę i właściwe cele mody dla kobiet.

Piękna jak z okładki

Wiele dzisiejszych magazynów dla kobiet przedstawia na pierwszych stronach seksowne i szczupłe modeli z wielkim biustem i długimi nogami, które prezentują różnego rodzaju produkty lub usługi. Można by zatem pomyśleć, że tak właśnie wygląda większość kobiet na świecie, a ja jedna nie spełniam tych oczekiwań. Nic bardziej mylnego! Efekt w rzeczywistości jest kompletnie odwrotny, gdzie właśnie setki tysięcy kobiet nie posiada najmniejszego rozmiaru, a ich skóra wcale nie jest idealnie wygładzona dzięki możliwościom specjalnych programów. Co więcej, niewiele z nich posiada przy swoim boku cały zespół fachowców w dziedzinie fryzjerstwa czy makijażu, aby codziennie mogły przechodzić niesamowite metamorfozy.

Tak właśnie wyglądają dzisiejsze realia celebrytek, które równi często poprawiają swój wygląd nie za pomocą długich i wyczerpujących ćwiczeń, a jedynie z użyciem skalpela. Pragniemy całkowicie przełamać te stereotypy, ponieważ każda kobieta powinna poczuć się piękną właśnie taka jaką jest. Niezależnie od tego czy nosisz bluzki damskie w rozmiarze 42 czy sukienki wielkości XS, ponieważ liczy się przede wszystkim Twoje własne mniemanie o sobie i poczucie pewności siebie z własnym ciałem. Nie każda kobieta posiada takie możliwości, a przecież pełnią również ważne role, jak na przykład bycie matką, żoną, szefową czy też studentkom. Bez względu na swój wygląd powinnaś czuć się wartościowo i wierzyć we własne możliwości, a pomóc w tym może moda, aczkolwiek wykorzystana w odpowiedni sposób.

Kobieta-w-bialej-sukience

Jak powinna działać moda?

Z pewnością nie powinna ona dołować i wprawiać damskie grono w kompleksy na punkcie własnego ciała, a wręcz przeciwnie. Moda ma za zadanie poprawiać niedoskonałości i sprawiać, że kobiety winny czuć się docenione i pewne swoich możliwości. Zatem cała Twoja garderoba powinna być oczywiście dopasowana do kształtów ciała, ale z naciskiem na ich eksponowanie i podkreślanie kobiecości. Wszystkie atuty są warte uwagi, a wszelkie kompleksy i słabości powinny stać się Twoją mocną stroną.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *