Jak powinnaś dobrać odpowiedni biustonosz?

Droga Mamo, może to wydawać się banalnie proste, a także może wydawać Ci się, że Twój stanik świetnie się sprawdza, jest bardzo wygodny, a Twój piersi wyglądają się nim dobrze. Jednak jest to nasze mylne myślenie, które opieramy przede wszystkim na naszej wygodzie i przyzwyczajeniu, gdzie kompletnie zapominamy o ich wymianie, a także nie jesteśmy świadome na co dokładnie zwracać uwagę.

Szerokość obwodu

Ostatnio nieco więcej interesowałam się dopasowaniem biustonosza i dodatkowo miałam okazję skorzystać z usług brafitterki, która dokładnie wyjaśniła mi na to zwracać uwagę oraz jakie symptomy mogą świadczy o nieprawidłowym dobraniu modelu do naszego biustu.

Po pierwsze trzeba koniecznie zwrócić uwagę na obwód w klatce piersiowej, który możemy zmierzyć samodzielnie miarką krawiecką, przykładając ją do ciała wokół ciała i układając ją jednocześnie poziomo względem piersi. Należy ścisnąć miarkę i odczytać rozmiar, który następnie zaniżamy do zaokrąglonej liczby. Sama byłam na początku zdziwiona, ale po chwili okazało się to faktycznie logicznie. Po odmierzeniu miałam równo 78cm, które oszacowałam na jakieś 75cm, a w ostateczności przymierzany przeze mnie stanik posiadał wielkość 70cm. Wynika to przede wszystkim z konieczności podtrzymania biustu w obwodzie, gdzie jego zapięcie powinno być trwałe i dość ścieśnione, aby zapewnić sobie komfort i atrakcyjny wygląd. Producenci bielizny również zwracają uwagę na rozciągnięcie materiału, dlatego zawsze proponują wybór mniejszej szerokości niż faktycznie.

Miseczka w rozmiarze…

Następnie przechodzi do ponownych pomiarów, ale tym razem na wysokości brodawek, gdzie obejmujemy obwód klatki piersiowej bez zbytniego ucisku lub poluzowania. Musisz zachować neutralne objęcie biustu, by móc zmierzyć go dokładnie. Po odczytaniu wyniku nie zawyżamy ani zaniżamy go, a jedynie odszukujemy jego własności odpowiadającej szerokości obwodu w tabeli rozmiarów, które powinny być dostępne w profesjonalnych punktach bieliźnianych.

W moim przypadku obwód wynosił 70cm, a objętościowy wymiar mojego biustu posiada 90cm, dlatego odszukałam w tabeli wartość zbliżoną do tych wymiarów, a ostateczny rozmiar miseczki mógłby szacować się na D bądź DD. Jednak określić i zdecydować można się dopiero po przymierzeniu obu wariantów, gdzie sama widzisz i możesz stwierdzić w jakim rozmiarze czujesz się lepiej.

Na co uważać

  • Tylna część biustonosza powinna leżeć pozioma, a nie za ciasno lub za luźno
  • Ramiączka nie mogą wpinać się w ciało, ponieważ ciężar biustu ma opierać się na obwodzie
  • Piersi powinny całkowicie zmieścić się w miseczce i jednocześnie być lekko uniesione
  • Założony stanik nie powinien uwierać Cię w obwodzie
  • Fiszbiny biustonosza w żadnym razie nie mogą nachodzić na piersi ani ich uciskać

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *