Nowy rok, czyli nowa Ja

Myślę, że nie tylko ja mam swoje postanowienie noworoczne i będziecie towarzyszyć mi w tej trudnej drodze, ponieważ zdecydowałam się na wprowadzenie do mojego życia więcej aktywności fizycznej. Niekoniecznie chodzi tutaj o zgrabną sylwetkę, aczkolwiek nie ukrywam, że będę równie zadowolona z takich efektów ?. Wszystko to przede wszystkim dla własnego zdrowia i kondycji, a poniżej przedstawiam mój plan i czekam na Wasze zamiary na nowy rok.

Skąd taki pomysł?

Nie powiem, że ostatnimi czasy Kubuś wdaje nam się we znaki i biega dosłownie wszędzie, dlatego musze być nieustannie czujna i przede wszystkim w bardzo dobrej kondycji, żeby za nim nadążyć. Mam nadzieję, że nie tylko ja mam z tym taki problem, ale faktycznie od pewnego czasu zaprzestałam jakiejkolwiek aktywności fizycznej, gdzie wcześniej jeszcze zdarzało mi się od czasu do czasu pójść pobiegać do pobliskiego parku lub poćwiczyć w domu w towarzystwie Zuzki. Jednak ostatnio zajęłam się wieloma innymi rzeczami i przestałam znajdować na to czas, ale także ochotę. Właśnie dlatego uznałam, że nowy rok może okazać się bardzo dobrą wymówką na rozpoczęcie zmian, w co wierzę wbrew pozorom i mitom dotyczących postanowień noworocznych, a raczej braku ich realizacji.

Gdzie znaleźć motywację?

Otóż jest to już indywidualna sprawa każdej z Was ?. Dla mnie motywujące stało się bieganie za synem, ale również troska o własne zdrowie, gdyż zdaje sobie sprawę z korzyści jakie daje nam aktywność fizyczna. Zależy mi na utrzymaniu odpowiedniej kondycji, by móc bez problemu funkcjonować i czuć się wspaniale każdego dnia. Oczywiście nie przeczę, że równie zgrabna figura działa na moją wyobraźnię.

Zatem każda z Was drogie Mamy powinna zastanowić się, co aktualnie byłoby dla Ciebie najlepsze. Może masz już jakieś postanowienia, a boisz się je zrealizować lub od razu rezygnujesz na starcie. Nikt nie jest w stanie zagwarantować Ci, że osiągniesz sukces, ponieważ zależy to wyłącznie od Twoich chęci i nastawienia. Warto przede wszystkim robić to dla samej siebie, a jeśli to Ci nie wystarcza, możesz także pomyśleć o swoich dzieciach, które będą następnie brały przykład ze swojej Mamy i naśladowały Twoje zaangażowanie oraz konsekwentność w działaniu, co z pewnością przyda im się w późniejszym etapie życia.

Jak zacząć działać?

W moim przypadku był to po prostu impuls, którego skutki były już nieodwracalne. Generalnie zapisałam się na zajęcia fitness, gdzie zwyczajnie zajechałam z czystej ciekawości, a sprawdzając ofertę, zdecydowałam się na dołączenie do grupy. Ty również powinnaś podążać za swoją spontanicznością, gdyż tylko wtedy uda nam się podjąć pierwszy krok.

Następnie trzeba utrzymać się przy swojej decyzji, co u mnie wiązało się z zapłaceniem za karnet, aczkolwiek dalej poszłam za ciosem i zakupiłam specjalny strój do ćwiczeń wykonane z dzianiny wiskozowej w sklepie z odzieżą sportową. Jak każda jestem kobietą i liczy się dla mnie każda okazja do zakupów ? – pewnie dobrze mnie rozumiecie i same doskonale wiecie ile potrafią zmienić zakupy. Wówczas czułam się przygotowana i zmobilizowana do treningów, gdzie entuzjazm został podtrzymany dzięki nowym legginsom i bluzce, które okazały się dla mnie dodatkową motywacją. Zastanów się sama jak mogłabyś się nagrodzić za podobne decyzje i postanowienia oraz kolejne kroki podejmowane w celu ich realizacji. Wszystkie chwyty są dozwolone, a najważniejsza jest Twoja wytrwałość. Trzymam za mocno kciuki za Was i Wasze plany noworoczne, aby stały się kolejnymi osiągnięciami w Waszym życiu.

Jak radzić sobie z rozstępami?
Rozstępy to zmiany skórne, które najczęściej pojawiają się na skutek szybkiego rozciągnięcia się skóry. Zerwanie włókien...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *