Jak produkuję się bieliznę?

Drogie Panie czy zastanawiałyście się kiedykolwiek o tym jak produkowana jest kobieca bielizna i czy mamy jakiś polskich producentów? Jeśli tak ten tekst kieruje do ciekawskich mam.

Najtrudniejszą rzeczą w produkcji bielizny, bez wątpienia jest biustonosz. Biustonosz to produkt bardzo zaawansowany technologicznie! Miseczki naszych staników produkowane są na różne sposoby – szyte, formowane termicznie z pianki, z różnych materiałów i ich kombinacji: przejrzystych, lecz mocnych siateczek, stabilnych dzianin, miękkich koronek. Bywają usztywniane gąbkami, wzmacniane fiszbinami.

Aby pomysł na stanik zamienić w prawdziwy produkt, potrzebny jest zespół składający się zazwyczaj z: projektanta, technologa odzieży, technologa tkanin, specjalisty od stopniowania rozmiarówki, wykonawcy prototypu i testerek.

Proces produkcji zaczyna projektant, który zna i śledzi trendy we wzornictwie i tkaninach. Następnie konsultuje się z technologami odzieży i tkanin, aby mieć pewność, że wybrane materiały sprawdzą się w projektowanym modelu. Kiedy materiały są już wybrane, projektant tworzy wzór, na podstawie którego wykonuje się prototyp. Prototyp jest następnie mierzony, nanosi się niezbędne poprawki i gdy zostanie ustalony dokładny fason, przechodzi się do stopniowania kroju do pełnej rozmiarówki. Na każdym etapie wzór jest dopasowywany do potrzeb testerów. Dopiero kiedy wzór dla wszystkich rozmiarów zyska akceptację, zostaje wysłany do fabryki, do produkcji. Powyższy proces w zależności od skomplikowania projektu, może to zająć od 12 do 18 miesięcy.

Złożony proces prawda? Ale czego nie robi się dla nas – kobiet.

Już kiedyś wspomniałam, wam jak bardzo staram się wspierać polskie marki, i do tego dążę. Jestem wierna fanką pewnej firmy, która jest naszym rodzimym producentem bielizny. Jeśli nie wiesz o kim mówię podaję link: http://mewa.com.pl/.

Firma Mewa posiada własną markę w produkcji bielizny damskiej – Mewa Lingerie. Jest to marka, w której odnajdą się zarówno młode jak również bardziej dojrzałe kobiety. W asortymencie tej marki można znaleźć  wiele rodzajów bielizny. Od reform poprzez figi, półhalkospodnie i półhalki kończąc na szerokim wyborze halek oraz koszulek w wielu wariantach kolorystycznych. Marka istnieję na rynku, aż od 1961 roku. Cały proces produkcji przebiega w naszym kraju, bez udziału obcego kapitału dlatego posługują się znakiem „Produkt Polski”.

Zresztą co ja będę pisała:) – Sprawdź sama.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *