Jak przygotować dzieci na mróz?

Niestety jak widać zima wcale nie chce przeminąć, a do prawdziwej wiosny zapowiadają jeszcze długi okres czasu. Zatem nadal trzeba zaopatrzać się w najpotrzebniejsze akcesoria, dzięki którym nasze dzieci będą mogły swobodnie i bezpiecznie bawić się na świeżym powietrzu. Chciałabym podzielić się z Wami moimi doświadczenia i wskazówkami, które być może pomogą chociaż kilku z Was ubrać i przygotować swoje małe pociechy do nadejścia kolejnych mrozów.

Pielęgnacja skóry to podstawa

Nie można absolutnie ruszyć się z domu na dłuższy spacer czy zimowe swawole bez uprzedniego przygotowania skóry dziecka. Im są one młodsze, tym dokładniejsza i częstsza powinna być ich pielęgnacja, ponieważ skóra jest bardzo delikatna i wrażliwa między innymi na działanie mrozu, który może wywołać także reakcje odmrożenia, co następnie sprawia mnóstwo bólu i nieprzyjemności dla Waszych dzieciaczków.

Właśnie dlatego radzę zaopatrzyć się Wam w jak największe pudło specjalnego kremiku dla dzieci na zimę. Dostępne są zarówno w drogeriach, jak i aptekach, gdzie obsługujący powinni doradzić Wam, który produkt będzie najskuteczniejszy. W tym wypadku sprawdzają się oczywiście bardzo tłuste i odżywcze preparaty, które dzięki swojej gęstości będą w stanie jeszcze lepiej ochronić skórę dziecka, a przy tym nie będą spływać po ich twarzy i powodować jakichkolwiek nieudogodnień. Również warto zwrócić uwagę na hipoalergiczność kremu, ponieważ nie powinien on absolutnie uczulić maleństwa, a także sprawiać dyskomfort dla oczu. Wszystko to jest bardzo ważne, podobnie jak częste smarowanie dziecka zarówno przez wyjściem z domu, jak i w czasie spaceru.

Odpowiedni ubiór

Chodzi oczywiście o ubranie dziecka warstwami, aby łatwo było zdjąć poszczególne części odzieży, a przy tym nadal zapewnić odpowiednie ciepło i efekt ogrzania ciała. Zatem na pewno przydadzą się grubsze skarpetki oraz kalesonki czy rajstopy, które nie pozwolą małym stópkom na zmarznięcie. Ja na pewno z własnego doświadczenia mogę polecić producenta bielizny Mewa, gdzie sama kupowałam podobne akcesoria dla Zuzi i Kuby. Muszę przyznać, że byłam bardzo zadowolona, ponieważ jakość materiału pozwoli na skutecznie utrzymanie odpowiedniej temperatury, a przy okazji do dziś prezentują się nienagannie dzięki trwałości tkaniny.

Dziecko-w-sniegu

Co więcej, będziesz potrzebowała również licznych sweterków, podkoszulek i bluzeczek, które będą odpowiedzialne za komfort Twojego dziecka. Podobnie buty powinny być ciepłe i dopasowane, a w szczególności to drugie, ponieważ zbyt ciasne obuwie może ograniczyć krążenie krwi, co absolutnie nie przyczyni się do ogrzewania, a wręcz przeciwnie. Właśnie dlatego należy uważać i zawsze dobierać odzież swobodną dla naszych maluszków.

W zasadzie to tyle moich porad, ale mam nadzieję, że chociaż jedna z nich zostanie w Waszej pamięci. Trzeba dbać o dobro naszych pociech, bo kto jak nie my ?, a poza tym warto pomyśleć nad zorganizowaniem czasu dla najmłodszych, by podczas spaceru nie miały szansy się nudzić.

Rozwój dziecka w 8 roku życia
W kalendarzu rozwoju dziecka przyszedł czas na bliższe przyjrzenie się charakterystyce ośmiolatków. Jakie są typowe zachowania...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *