Jak ubrać niemowlę w chłodniejsze dni?

Jesień zbliża się coraz większymi krokami, dni bywają już coraz krótsze i zimniejsze. Jednak nie jest to powód do tego, aby unikać spacerów i wychodzenia z dzieckiem na zewnątrz. Jak zadbać o zdrowie naszego maluszka, aby uniknął przeziębień, czy infekcji? Duże znaczenie ma tutaj odpowiedni ubiór.

Ubiór niemowlaka w chłodne dni – o czym trzeba pamiętać?

Ważne jest, by ubierać dziecko tak, aby nadmiernie go nie przegrzać, ani nie wychłodzić. Martwimy się o nasze pociechy i w trosce, aby nie było im zimno, ubieramy je w grube ubrania, choć nie jest to jednak bardzo zdrowe. Najlepiej ubierać dziecko w kilka warstw ubrań, czyli na tzw. cebulkę, dzięki temu można na bieżąco dopasowywać ubiór dziecka do panujących warunków pogodowych, które jesienną porą mogą zmieniać się błyskawicznie.

Czapka, rękawiczki

Czapka i rękawiczki są to elementy, o których z pewnością nie można zapomnieć. To elementy garderoby, które gwarantują komfort termiczny. Warto mieć kilka par rękawiczek i kilka czapek o różnej grubości, które będzie się zakładało niemowlęciu w zależności od temperatury.

Kombinezon

Gdy temperatura coraz bardziej spada przydatny może się okazać kombinezon, który zapewni twojemu dziecku ciepło. Ważny jest prawidłowy dobór rozmiaru. Jeżeli kupimy za duży z myślą, że będzie na dłużej, niemowlakowi będzie mu zimno. Zwróć uwagę przy zakupie na sposób, w jaki się rozpina, na jakość zapięć, materiał (czy jest wodoodporny), a także czy jest wyposażony w kaptur.

Body dla niemowlaka

Body dla niemowląt to podstawa ubioru bez względu na porę roku. Przy wyborze kieruj się przede wszystkim materiałem, z jakiego są wykonane. Najlepiej, aby była to bawełna.

Spacery z niemowlakiem jesienią i zimą – pamiętaj o odpowiednim ubiorze

Dzięki spacerom niemowlę zwiększa swoją odporność, rozwija zmysły, obserwuje otoczenie i zaczyna poznawać świat. Pierwszy spacer powinien zależeć od warunków atmosferycznych. Pierwsze wyjście na zewnątrz może się odbyć już w pierwszych tygodniach życia dziecka, jeżeli stan zdrowia dziecka na to pozwala. Stopniowo wychodzimy na coraz dłuższe spacery, w zależności od wieku dziecka i pory roku.

Jak uchronić niemowlę przed przeziębieniem?

Aby uniknąć przeziębień, należy zapewnić dziecku odpowiednią dawkę snu, prawidłową dietę, i właściwą ilość spacerów. Niezwykle ważne jest pilnowanie, aby maluch był zawsze odpowiednio ubrany, zwłaszcza wtedy, gdy wychodzisz z nim na zewnątrz.