Najlepsze kosmetyki dla kobiet w ciąży

Odpowiednia pielęgnacja jest niezwykle istotna dla kobiet w ciąży. Skóra w tym okresie jest bardzo wrażliwa na czynniki zewnętrzne, dlatego należy odpowiednio dobierać kosmetyki. Trzeba bardzo uważać na poszczególne składniki, które mogą niekorzystnie wpłynąć na kondycję naszej skóry, a nawet zaszkodzić dziecku. Sprawdź, jakie kosmetyki będą dla Ciebie bezpieczne, a z jakich powinnaś stanowczo zrezygnować.

Składniki zakazane dla kobiet w ciąży

Przede wszystkim odstaw wszystkie produkty zawierające w swoim składzie witaminę A, oraz jej pochodne. Nadmiar tego składnika wpływa negatywnie na rozwój płodu i może spowodować wrodzone wady rozwojowe. Stanowczo wystrzegaj się również kwasu salicylowego i acetylosalicylowego. Przyjmowany regularnie wpływa na układ krzepnięcia krwi zarówno matki jak i dziecka. Ponadto, może również spowodować wady twarzoczaszki Twojego maleństwa.

Składniki niezalecane dla kobiet w ciąży

Jeżeli spodziewasz się dzieciątka, staraj się zrezygnować filtrów przeciwsłonecznych o chemicznym składzie. Filtry fizyczne, o mniejszym ryzyku podrażnienia będą bezpieczniejszym rozwiązaniem. Wystrzegaj się również kwasów (glikolowego, migdałowego, mlekowego itp.) Ich działanie nie jest aż tak szkodliwe, jak w przypadku powyżej wymienionych składników. Istnieje jednak ryzyko podrażnień, ponieważ sprawiają, że skóra jest bardziej podatna na uszkodzenia.

Najlepsze kosmetyki do pielęgnacji skóry w ciąży

Przede wszystkim, pamiętaj, żeby wybierać kosmetyki hipoalergiczne. Będą bezpieczne zarówno dla Ciebie, jak i Twojego maluszka. Dodatkowo, zwróć specjalną uwagę na pielęgnacje skóry w okolicach biustu i brzucha. Miejsca te w okresie ciąży zmieniają się najbardziej. Skóra traci swoją elastyczność i jędrność przez zmiany w gospodarce hormonalnej, pojawiają się podrażnienia a nawet rozstępy.

W skutecznej walce z niedoskonałościami pomogą Ci kosmetyki Mustela. Jego nawilżająco-łagodząca formuła zapobiega przesuszaniu naskórka i koi podrażnienia. Dzięki starannie dobranym składnikom zatrzymuje wodę wewnątrz naskórka, oraz regeneruje skórę i chroni przed uszkodzeniami. Doskonale sprawdzi się w pielęgnacji całego ciała, zwłaszcza szczególnie wrażliwych miejsc.

Bioxidea Miracle 24 Breast Mask, to niezawodna maska, która idealnie zadba o delikatną skórę kobiecego biustu. Odżywia, napina i przywraca skórze jędrność, a jednocześnie zapobiega przedwczesnemu starzeniu się naskórka.

balsam dla kobiet w ciąży

Nie zapomnij!

Jeżeli jesteś w ciąży, musisz wyrobić sobie nawyk czytania etykiet produktów kosmetycznych. Przed zakupem dokładnie sprawdzaj skład, czy nie zawiera w sobie składników zakazanych. Rynek oferuje jednak bardzo bogaty wybór kompleksowych kosmetyków, z myślą o pielęgnacji Twojej skóry, oraz o zdrowiu Twojego nienarodzonego dzieciątka.

Jak radzić sobie z rozstępami?
Rozstępy to zmiany skórne, które najczęściej pojawiają się na skutek szybkiego rozciągnięcia się skóry. Zerwanie włókien...