Jak patrzeć na rozmiary ubrań dla niemowląt?

Jak dobrać odpowiedni rozmiar ubrań dla niemowląt? Dowiedz się także, na jakie elementy zwrócić uwagę przy zakupie rzeczy dla niemowląt.

Rozmiary ubrań dla niemowląt

Niemowlę to dziecko od urodzenia do pierwszego roku życia (przez pierwszy miesiąc życia dziecko nazywane jest noworodkiem). Odpowiednie ubranie dla niemowląt nie może być ani za duże, ani za małe. Tabele rozmiarów ubrań określają miesiąc dziecka i jaki powinno mniej więcej nosić rozmiar. Noworodek powinien mieć rozmiar 56, około trzymiesięczne niemowlę rozmiar 62, półroczne dziecko do roku życia 74. Ubranie przede wszystkim nie powinno krępować ruchów, nie może też być za ciasne. Musi zapewniać dziecku odpowiednią temperaturę ciała.

Materiał i fason ubrań dla niemowląt

Najlepiej, aby ubrania wykonane były z naturalnych materiałów takich jak np. bawełna, len, które są wygodne i przewiewne. Ubrania, które kupisz, powinny być również delikatne i miękkie. Ważne jest również ich wykonanie oraz krój, który ma ułatwić przebieranie niemowlęcia. Zwrócić należy również uwagę na szwy, zapięcia, guziki, czy zamki, aby nie wywoływały u twojego dziecka dyskomfortu podczas noszenia.

Rozmiar czapeczki

Zmierz obwód głowy dziecka i według tego dobierz odpowiedni rozmiar czapki. Ten element garderoby również musi być wykonany z elastycznych materiałów, tak aby dopasowywał się do kształtu głowy. Czapka nie może uciskać główki dziecka, nie powinna mieć niewygodnych zdobień.

Buty

Rozmiar butów wybiera się, patrząc na długość wkładki. Warto sprawdzić również, jak szeroka jest stopa dziecka. Jeżeli niemowlę próbuje stawiać pierwsze kroki, musimy dobierać odpowiedni numer buta, tak aby zapewnić mu wygodę. Buty powinny być elastyczne, miękkie i lekkie.

O czym warto pamiętać?

Kupując ubrania lub obuwie sprawdzaj, czy nie ma na nich elementów, które mogłyby okazać się niebezpieczne dla twojego dziecka, np. części, które łatwo połknąć (cekiny, guziki), czy którymi dziecko może się skaleczyć. Ważny jest również kraj pochodzenia ubrań – najlepiej, aby były one wykonane w Europie, ponieważ będą spełniać wymogi europejskie. Ubranka powinny mieć odpowiednie certyfikaty potwierdzające ich jakość. Ubrania, czy buty wyprodukowane za granicą mogą mieć inne rozmiary, od tych wykonanych w Polsce.

Najważniejsza jest wygoda twojego dziecka!

Wybierając ubrania, kieruj się tym, aby dziecku było w nich wygodnie. Zwróć uwagę, czy nie będą one wywoływać dyskomfortu podczas noszenia. Zobacz sklep z odzieżą dla dzieci, z pewnością znajdziesz tam ubrania oraz wysokiej jakości akcesoria dla twojej pociechy.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *