Zimowy spacer z dzieckiem. Jak zabezpieczyć skórę maluszka?

Zimowy spacer z dziecka często sprawia rodzicom obawy. Tymczasem codzienne spacery są wskazane, aby wzmocnić odporność u maluszka. Wystarczy jedynie zastosować się do kilku wskazówek. Związane są z ubiorem oraz pielęgnacją skóry przed każdym wyjściem.

Pielęgnacja skóry

Powinna opierać się o naturalne składniki. Na co dzień należy pamiętać zatem o nawilżeniu skóry. W okresie jesienno-zimowym staje się ona zazwyczaj sucha, a przebywania na zewnątrz dodatkowo może podrażnić delikatną oraz cienką skórę maluszka. Dodatkowo powinny zapobiegać wysuszaniu naskórka oraz sprzyjać jego regeneracji. Polecamy zatem krem odżywczy z Cold Cream od Musteli do pielęgnacji twarzy. Natychmiast odżywia oraz nawilża skórę. Z pewnością skutecznie ochroni przed mrozem oraz wiatrem podczas codziennych spacerów. Dodatkowo zaopatrz się w balsam do ciała dla niemowlęcia. Podczas kąpieli nie szoruj zbyt mocno naskórka. Przykładaj ręcznikiem delikatnie dane obszary ciała. Stosuj dodatkowo kojące żele oraz olejki do kąpieli. Powinny one być przeznaczone do wrażliwej, a także suchej skóry. Podrażnić cerę mogę nie tylko czynniki zewnętrzne, ale również syntetyczne oraz gryzące tkaniny, suche powietrze w pomieszczeniach, a także nieprawidłowa higiena.  Codzienna pielęgnacja jest szczególnie ważna, ponieważ nie doprowadza do przesuszenia podrażnionych miejsc oraz ich zaczerwienienia.

Jak przygotować dziecko do zimowego spaceru?

Zanim udacie się na spacer, zadbaj także bezpośrednio o skórę dziecka. Najlepiej będzie wysmarowanie buzi maluszka kremem o działaniu nawilżającym oraz wzmacniającym naskórek. Zwróć uwagę na miejsca, które są bardziej narażone na podrażnienia podczas zimowych spacerów – policzki, usta, broda oraz nos. Pamiętaj także o rączkach, które w wyniku zabaw mogą stać się przesuszone. Działanie wilgoci, mrozu i wiatru osłabia oraz podrażnia skórę. Przed wyjściem na spacer zadbaj o ubiór dziecka. Wskazane jest ubieranie „na cebulkę”. Jednak nie powinno się tym samym ograniczyć swobodnie wykonywanych ruchów przez maluszka. Wystarczą dwie lub trzy warstwy ubrań, aby zabezpieczyć skórę przed mrozem. Nie można w żaden sposób dopuścić do przegrzania organizmu. Gdy dziecko jednak podczas spaceru jest w wózku, pamiętaj o kocyku, a także takich elementach jak czapka oraz rękawiczki.

Jak radzić sobie z rozstępami?
Rozstępy to zmiany skórne, które najczęściej pojawiają się na skutek szybkiego rozciągnięcia się skóry. Zerwanie włókien...