Jak radzić sobie z rozstępami?

Rozstępy to zmiany skórne, które najczęściej pojawiają się na skutek szybkiego rozciągnięcia się skóry. Zerwanie włókien zawartych w skórze powoduje, że skóra pęka, a na niej pojawiają się z początku różowofioletowe ślady, które po czasie zmieniają barwę na mlecznożółtą. W wielu przypadkach widoczne, nieestetyczne pręgi na skórze są powodem kompleksu w przypadku kobiet jak i mężczyzn. Salony kosmetyczne i kosmetologiczne często oferują zabiegi usuwające rozstępy, nie dając niestety gwarancji, że nigdy one do nas nie wrócą.

Kiedy i gdzie powstają rozstępy?

Powstawanie rozstępów uwarunkowane jest nie tylko genetyką, ale i stanem organizmu oraz trybem życia. Kobiety w swoim życiu są w większym stopniu skazanie na posiadanie rozstępów. Nagły przyrost wagi w ciąży lub sama ciąża są świetnym powodem dla tych małych zmian skórnych, aby się pojawić na kobiecym ciele. W czasie ciąży skóra jest najbardziej narażona na bardzo szybkie rozciągnięcie się, wskutek czego powstają rozstępy.

Domowe sposoby i kosmetyczne zabiegi na rozstępy – czy działają?

Wiele mówi się o domowych metodach usuwania rozstępów, które mają rozwiązać problem raz na zawsze. Masaże to jedna z najpopularniejszych metod, która ma zapobiegać rozstępom. Masowanie skóry poprawia jej sprężystość i wzmacnia włókna. Warto pamiętać, że w przypadku ciąży masaże na brzuchu, czy to wykonywane wraz z kremem na rozstępy w ciąży, czy w salonie kosmetycznym, powinny być wykonywane z dużo mniejszą siłą lub całkowicie zaprzestane. Peelingi na bazie kawy lub białego cukru również mogą pomóc w procesie pozbywania się niechcianych zmian na skórze. Oprócz domowych sposobów, w wielu gabinetach kosmetycznych są dostępne różnorodne zabiegi jak mikrodermabrazja czy peeling kwasowy, które mogą znacznie zmniejszyć widoczność rozstępów, jednak nie są w stanie usunąć ich całkowicie.

Jak pozbyć się rozstępów raz na zawsze?

Wszystkie z wymienionych metod mogą być pomocne w całym procesie usuwania rozstępów. Peelingi i masaże wykonane składnikami z domowej kuchni oraz zabiegi kosmetyczne warto również uzupełnić stosowaniem odpowiedniego balsamu na rozstępy w ciąży, który nie tylko ujędrni skórę, ale i dostarczy jej odpowiednich składników i witamin oraz zapobiegnie powstawaniu nowych rozstępów. Balsam na rozstępy w ciąży Mustela to produkt, który jest przyjazny dla skóry oraz bezpieczny w stosowaniu od pierwszego dnia ciąży. Zawarte w nim peptydy i olejek z awokado w połączeniu z olejkiem z marakui, dostarczają skórze niezbędnych składników do jej odbudowy oraz zabezpieczają ją przed powstawaniem nowych zmian na skórze.

 

źródło zdjęć: freepik.com