Tablica magnetyczna w pokoju dziecka – jak ją wykorzystać do zabawy i nauki?

Chcesz podarować swojemu dziecku tablicę magnetyczną? Przeczytaj, jak można ją wykorzystać zarówno do zabawy, jak i do nauki. Jakie zalety ma ten gadżet? Sprawdź właśnie teraz!

Tablica magnetyczna – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Tablica magnetyczna ma wiele zalet i zastosowań. Z pewnością przyda się Twojemu dziecku podczas zabawy i nauki. Świetnym pomysłem jest, aby tablica magnetyczna do pokoju była miejscem, w którym możesz motywować dziecko, czy pomagać mu zaplanować czas. Będzie wtedy pełniła ona funkcję swojego rodzaju tablicy motywacyjnej, zachęcającej do pracy nad sobą i zmiany dotychczasowych nawyków.

Tablica magnetyczna – jak użyć ją do nauki?

Tablica magnetyczna będzie przydatna także podczas nauki pisania, czy liczenia. Można na niej rozwiązywać zadania, powtarzać materiał, tworzyć notatki. Przyda się ona dzieciom w każdym wieku. Jeżeli maluch nie jest zainteresowany nauką, czy niechętnie rozwiązuje zadania, tablica magnetyczna może go do tego zachęcić. Często staje się ona miejscem, które posłuży twojemu dziecku jako planer tygodnia.

Tablica magnetyczna – jak wykorzystać ją do zabaw?

Tablice magnetyczne sprawdza się także w trakcie zabawy (np. rysowania). Dzieci mogą bawić się również w szkołę, czy znaleźć dla niej wiele innych zastosowań. Możesz wspólnie z dzieckiem na niej rysować, grać w różne gry, np. kółko i krzyżyk. Gry należy wybrać odpowiednio do wieku dziecka.

Zalety tablicy magnetycznej

Na tablicy magnetycznej, za pomocą magnesów można umieszczać rysunki, notatki, zdjęcia, pamiątki. Warto również wybrać do pisania po niej kolorowe markery, czy kredę. Pełni ona również funkcję dekoracyjną, ponieważ to ciekawy element, który dopełni przestrzeń. Możesz wybrać model o ciekawym nietypowym kształcie, rozmiarze, czy wykończeniu. Może być zatem ozdobą, jak i wypełniać zadania typowe dla każdej tablicy. Jej cena nie jest wysoka, a może posłużyć twojemu dziecku przez wiele lat.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie tablicy magnetycznej?

Zwróć uwagę na rodzaj powierzchni, rozmiar, obramowanie. Przyjrzyj się detalom i sposobie, w jak wykończona jest tablica. Sprawdź, czy jest ona w sprzedaży z artykułami piśmienniczymi, czy z magnesami.

Czy tablica magnetyczna to dobry prezent dla dziecka?

Zdecydowanie tablica magnetyczna to dobry pomysł na prezent dla dziecka, jeżeli wiesz, że jej nie ma. Warto dodać do prezentu ciekawe magnesy, kolorowe flamastry, czy kredy, w zależności, jaką tablicę wybierzesz. Najlepiej, żeby przy wyborze konkretnego egzemplarza kierować się tym, aby była ona odpowiednia do wieku dziecka.

Rozwój dziecka w 8 roku życia
W kalendarzu rozwoju dziecka przyszedł czas na bliższe przyjrzenie się charakterystyce ośmiolatków. Jakie są typowe zachowania...