Co kupić nowo narodzonemu dziecku?

Chrzciny, pępkowe, baby shower tak samo jak każda inna impreza wiążą się z uroczystością, na którą, tak samo jak na imieniny czy ślub, często przychodzi się z prezentami. O ile na uroczystości dotyczące starszych osób możesz zapytać organizatora o możliwości kupna prezentu, tak w przypadku niemowlęcych przyjęć ciężko zapytać osobnika, którego dotyczy impreza o to co jest mu potrzebne, bo po prostu nie umie mówić i nie jest w stanie się określić.

Prezenty dla noworodka

Jeśli kompletnie nie masz pomysłu, lub zwyczajnie brakuje Ci czasu na zwiedzanie wszystkich okolicznych galerii czy odwiedzanie stron internetowych z rzeczami dla dzieci to przychodzimy z pomocą. Przedstawiamy kilka propozycji, którymi możesz uraczyć świeżo upieczonych rodziców.

Zabawki – najpopularniejszy prezent, który działa zawsze i na każdą okazję związaną z dziećmi. Jeśli miałeś okazje poznać małego adresata w jego domu, to z łatwością przyjdzie Ci ocena czy dziecko nie posiada już stu kolekcji klocków albo, czy pluszak, którego kupisz, nie będzie tysięcznym w jego zbiorze. Zwróć uwagę również na kolor oraz dźwięki, które wydaje zabawka. Im mniej bodźców w postaci kolorów i dźwięków tym lepiej.

Ubranka – małe dzieci rosną jak na drożdżach, a ryzyko, że dziecko urośnie wcześniej, niż zdążysz do niego przyjechać, jest spore zwłaszcza w sytuacji kiedy prezent kupujesz kilkanaście tygodni wcześniej. Przy wyborze ubranek warto ocenić nie tylko wielkość dziecka, ale i porę roku, na którą te ubranka kupujemy i w jakim bobas będzie wtedy wieku. Może się zdarzyć, że kupimy ubranka na lato, ale zanim dojdzie do wysokich temperatur, będą już na niego za małe.

Zestaw wyprawkowy dla niemowląt – w skład zestawu wchodzi delikatny myjący żel do ciała, Hydre Bébé mleczko do ciała, krem 1>2>3 do przewijania oraz chusteczki oczyszczające. Dodatkowo w skład zestawu wchodzi praktyczna torba, która zawiesić można na każdym rodzaju wózka. Zestaw wyprawkowy do niemowląt składa się z kosmetyków, które przynajmniej w 97% są pochodzenia naturalnego. Zawarte olejki awokado oczyszczają dokładnie i nawilżają skórę w trosce o każdego malucha. Przed kupnem warto skonsultować z rodzicami czy noworodek nie jest uczulony, na którykolwiek ze składników.

Pieluchy – prezent, którego nigdy mało. Z uwagi na bardzo duże zużycie pieluch we wczesnych miesiącach życia dziecka, rodzice z pewnością będą zadowoleni i nie rzucą prezentu w kąt czy do piwnicy, aby leżało tam przez wieczność.

Co wybrać?

Wybór prezentu to nie lada wyzwanie. Oprócz preferencji rodziców powinniśmy wziąć pod uwagę również swój budżet oraz możliwości, jakie mamy. Najbardziej trafionymi prezentami są te od serca oraz te, z których dziecko lub sami rodzice w opiece nad nim mogą skorzystać.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Chusteczki dla niemowląt
Czym są chusteczki dla niemowląt? Chusteczki dla niemowląt to produkty, które służą do czyszczenia i pielęgnacji...
Rozwój dziecka w 8 roku życia
W kalendarzu rozwoju dziecka przyszedł czas na bliższe przyjrzenie się charakterystyce ośmiolatków. Jakie są typowe zachowania...