Jakie kosmetyki powinny znaleźć się w wyprawce?

Kompletujesz wyprawkę, dla swojego maluszka? Przeczytaj, jakie kosmetyki powinny się w niej znaleźć. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Jakie kosmetyki powinna zawierać wyprawka?

Wyprawka powinna zawierać kosmetyki takie jak: krem do buzi, balsam, płyn do mycia, krem ochronny do pupy. Mustela stelopia krem jest produktem, który warto poznać. Nawilża on skórę niemowlęcia, przeznaczony jest do skóry atopowej.

Pielęgnacja noworodka – co warto jeszcze przygotować?

Do pielęgnacji noworodka przydatne będą jeszcze: płatki kosmetyczne, jałowe gaziki, czy sól fizjologiczna, chusteczki do pupy. Możesz zakupić również oliwkę, maść na odparzenia.

Na, co zwrócić uwagę przy zakupie kosmetyków?

Zwróć uwagę, aby kosmetyki były odpowiednie do wieku twojego maluszka. Jest to bardzo ważne, nie należy stosować do pielęgnacji niemowląt, kosmetyków przeznaczonych dla dorosłych. Sprawdź, czy można je stosować od pierwszych dni życia. Następnie zobacz, czy są to kosmetyki hipoalergiczne, ponieważ one nie uczulają. Warto sprawdzić, czy produkty, które wybierzesz, mają certyfikaty, na przykład Instytutu Matki i Dziecka.

O czym, warto pamiętać?

Pamiętaj, aby nie przesadzać z ilością kosmetyków, zastosuj się do zaleceń producenta. Skóra niemowlęcia jest delikatna i wrażliwa, dlatego jej prawidłowa pielęgnacja jest bardzo ważna. Higiena intymna twojego maluszka również jest istotna, pamiętaj, aby odpowiednio o nią dbać, poprzez przemywanie okolic intymnych przy użyciu ciepłej wody i wacika.

Jak przygotować kąpiel dla maluszka?

Zacznij od przyszykowania niezbędnych do kąpieli akcesoriów, kosmetyków, przedmiotów. Następnie przygotuj wodę, warto sprawdzić jej temperaturę za pomocą termometru do wody. Ilość wody również musi być odpowiednia do wieku maluszka, aby nie było jej za mało i za dużo. Kolejny krok to wybranym przez Ciebie kosmetykiem do mycia, umyj delikatnie skórę niemowlęcia. Możesz umyć go samą wodą, czy użyć emolientów. Są to specjalne dermokosmetyki, które mają w składzie substancje, które nawilżają i natłuszczają skórę. Emolienty działają także kojąco na podrażnioną skórę, można je  stosować u noworodków od pierwszych dni życia! Po umyciu noworodka delikatnie osusz mu skórę, następnie ubierz maluszka w czyste ubranka. Możesz również nałożyć maluszkowi na skórę emolient nawilżający, jeżeli tego potrzebuje. Warto do wanienki maluszka, włożyć matę antypoślizgową, dla jego bezpieczeństwa. Po kąpieli należy ją wysuszyć oraz często wymieniać na nową.

Rozwój dziecka w 8 roku życia
W kalendarzu rozwoju dziecka przyszedł czas na bliższe przyjrzenie się charakterystyce ośmiolatków. Jakie są typowe zachowania...