Spray przeciwsłoneczny – doradzamy jak dbać o skórę dziecka podczas upałów

Lato to piękny czas, w którym każdy z nas cieszy się promieniami słonecznymi na ciele. Jeżeli właśnie urodziłaś, to z pewnością wiesz jak ważne jest również dbanie o skórę swojego maluszka. Zwłaszcza latem – kiedy promienie słoneczne bywają bardzo niebezpieczne. Zobaczy jakie cechy powinien mieć skuteczny spray przeciwsłoneczny, aby móc cieszyć się wspólnymi chwilami na dworze – wspólnie z Twoim dzieckiem.

Dlaczego należy dbać o skórę latem

Skóra Twojego dziecka jest bardzo delikatna, ponieważ jej poszczególne warstwy są znacznie cieńsze niż u osoby dorosłej. Dlatego, przy nieodpowiedniej pielęgnacji, ryzykujesz objawami alergicznymi, wysuszeniem skóry lub co gorsza – poparzeniami słonecznymi. Dzieci do trzeciego roku życia nie powinny przebywać na słońcu, a jeżeli już zdecydujesz się na letni spacer, to koniecznie zadbaj o odpowiednią ochronę, którą opiszę poniżej.

Ochrona przeciwsłoneczna

To niezwykle ważny proces, który należy zacząć już późną wiosną, a w przypadku nasilających się w naszym klimacie coraz większych upałów – nawet wcześniej. Małe dzieci nie powinny przebywać na słońcu między godziną 11:00 a 16:00, ponieważ jest to dla nich niebezpieczne. Wówczas, nawet przy odpowiednim kosmetyku ryzykujesz udarem słonecznym.

Młodzi rodzice powinni dbać o skórę dziecka również podczas letnich spacerów. Najlepiej ubrać je wtedy w przewiewne, bawełniane ubranka, które nie podrażnią skóry. Wózek najlepiej wyposażyć w parasolkę oraz folię przeciwdeszczową i moskitierę – na wypadek niespodziewanego, letniego deszczu. Głowę dziecka chronimy czapką.

Jeżeli decydujesz się na wakacje w ciepłych krajach, to niezwłocznie powinnaś zaopatrzyć się w spray przeciwsłoneczny.

Spray przeciwsłoneczny dla dzieci

Krem przeciwsłoneczny dla dzieci

Podczas zakupu kosmetyków, które ochronią Twojego maluszka przed słońcem, nie powinnaś rozważać innej opcji SPF 50+. Upewnij się, że kosmetyk zawiera filtr UVA i UVB, aby był bezpieczny dla dziecka. Warto kupić również produkt hipoalergiczny, aby nie podrażnić delikatnej skóry. Na etykiecie powinna widnieć informacja, że produkt można stosować już od pierwszego dnia po urodzeniu.

Preparat powinnaś aplikować na 20-30 minut przed wyjściem z domu, a po każdej kąpieli dziecka w basenie lub morzu ponownie nałożyć go na skórę. Nawet jeżeli produkt jest wodoodporny, warto smarować najdelikatniejsze miejsca takie jak: twarz, ramiona i kark kilkukrotnie. Zwiększysz tym samym ochronę i skuteczność działania kosmetyku.

Spray przeciwsłoneczny to najlepsze rozwiązanie, ponieważ pozwala na praktyczne użytkowanie. Możesz aplikować go nawet wylotem w dół, co ułatwi aplikację na całe ciało maluszka.

Dobry krem przeciwsłoneczny chroni również przez otarciami spowodowanymi kontaktem skóry z ręcznikami lub odzieżą. Zwłaszcza w momencie kiedy upały są bardzo duże, a dzieciątko się poci.

Rozwój dziecka w 8 roku życia
W kalendarzu rozwoju dziecka przyszedł czas na bliższe przyjrzenie się charakterystyce ośmiolatków. Jakie są typowe zachowania...