Kiedy pojawiają się rozstępy w ciąży i jak im zapobiec?

Ciąża jest zdecydowanie jednym z bardziej niesamowitych okresów w życiu kobiety, która zdecydowała się na dziecko. To jednak również czas, w którym w gospodarce hormonalnej pojawia się wiele zmian. Prędzej czy później zwiększa się ryzyko pojawienia rozstępów. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się o skutecznej metodzie walki z rozstępami.

Skąd biorą się rozstępy

Pojawienie się rozstępów jest bardzo częstą przypadłością, z którą zmagają się kobiety w ciąży. Na skutek zaburzeń w gospodarce hormonalnej, skóra traci swoją jędrność i elastyczność, co w połączeniu z jej rozciągnięciem na skutek wzrostu brzucha powoduje nieprzyjemne dla oka blizny.

Pocieszeniem może być to, że rozstępy nie pojawiają się w zaawansowanym stadium od razu. Początkowo są to niewielkie, różowo-czerwone blizny, które przy odpowiedniej pielęgnacji są możliwe do zniwelowania.

Kiedy pojawiają się rozstępy w ciąży

Wszystko zależy od organizmu kobiety oraz jej uwarunkowań genetycznych. Przeważnie jest to jednak okolica 6-7 miesiąca, czyli wtedy, kiedy najbardziej zmienia się jej ciało. Niezależnie od predyspozycji, warto zastosować odpowiednią profilaktykę, która zapobiegnie pojawieniu się blizn.

Jak uniknąć rozstępów w ciąży

Jeżeli chcesz zapobiec pojawieniu się blizn, warto zastosować odpowiednią pielęgnacje. Ważne jest, aby wymienione niżej porady stosować systematycznie – przez cały okres ciąży oraz kilka miesięcy po.

  • masowanie – pod prysznicem, ciepłą i zimną wodą lub specjalną gąbką. Skuteczne, chociaż mniej przyjemne są kostki lodu. Poprawia to krążenie i tym samym pobudza komórki w skórze to produkowania hormonów odpowiedzialnych za jędrność skóry;
  • peeling – bardzo ważny zabieg, który pozwala na usunięcie złuszczonego naskórka. To również, zwiększy skuteczność aplikowanych później kosmetyków nawilżających. Powinnaś robić to 2-3 razy w tygodniu.
  • nawilżenie – to chyba najważniejsza część pielęgnacji skóry. Nie warto tu szukać oszczędności i kupować tanie kosmetyki nieznanego źródła. Najskuteczniejszym środkiem na rynku jest obecnie balsam na rozstępy w ciąży Mustela. Przygotowany ze starannie dobranych składników zapewnia kompleksową ochronę skóry przed podrażnieniami oraz skutecznie nawilża i pielęgnuje.
  • zdrowa dieta – szczególną uwagę powinnaś zwrócić w stronę produktów zawierających krzem i cynk. Pomogą odbudować zniszczony naskórek.
  • aktywność fizyczna – odpowiednie ćwiczenia takie jak joga lub gimnastyka, poprawią krążenie i zapewnią skórze jędrność.

Pamiętaj, że profilaktyka jest zawsze najskuteczniejszą ochroną w walce z każdą dolegliwością. Przy odpowiedniej pielęgnacji będziesz mogła cieszyć się zdrowym wyglądem skóry przez długie lata.

Jak radzić sobie z rozstępami?
Rozstępy to zmiany skórne, które najczęściej pojawiają się na skutek szybkiego rozciągnięcia się skóry. Zerwanie włókien...