Skóra dziecka a nawilżanie – jak pielęgnować?

Nawilżanie skóry dziecka to ważny element codziennej pielęgnacji. Naskórek wymaga dużej uwagi ze względu na silne działanie czynników zewnętrznych. Czy potrzebna jest zatem codzienna pielęgnacja w postaci produktów nawilżających?

Nawilżanie

Jak już wspomnieliśmy naskórek niemowlęcia to bardzo cienka i wrażliwa warstwa. Nie radzi sobie dobrze z czynnikami zewnętrznymi jak: słońce, wiatr, mróz, czy zbyt wysoka temperatura. W pierwszym tygodniach życia może dochodzić do nadmiernej reakcji na czynniki zewnętrzne. Właściwie dobrane preparaty dadzą ulgę występującym zmianom skórnym. Gdy mamy do czynienia z normalną cerą, mimo że nic nie budzi naszych zastrzeżeń, powinno się zadbać o nawilżenie.

Sucha skóra

Gdy samo stosowanie emolientów do mycia nie jest wystarczające, używaj kremów oraz balsamów nawilżających. Stosuj je po kąpieli na dobrze wysuszoną skórę, wklepując delikatnie cienkie warstwy preparatu. Pamiętaj, aby podczas wycierania ciała nie szorować ani nie trzeć naskórka. Gdy cera staje się sucha, szorstka i zaczerwieniona, zastosowanie kremu nawilżającego będzie konieczne.

Jakich kosmetyków używać?

Wszystkie produkty przeznaczone do pielęgnacji dla maluszków powinny nawilżać oraz ochronić delikatną skórę. Kosmetyki muszą być dobrane odpowiednio pod kątem problemu skórnego. Hydra Bébé mleczko do ciała od Musteli to nawilżający preparat, który przeznaczony jest do stosowania od pierwszych chwil życia. Wzmacnia barierę skórną, odżywia oraz nadaje miękkości. Płynna i lekka konsystencja dobrze rozprowadza się po ciele, co ułatwia rodzicom codzienną pielęgnację maluszka. Ponadto, gdy naskórek naszego dziecka jest przesuszony, zwróć uwagę na dodatkowe olejki do kąpieli oraz żele do mycia. Wszelkie produkty hipoalergiczne pozbawione zostały składników, które mogą uczulać skórę niemowlęcia.

 

 

 

 

Jak radzić sobie z rozstępami?
Rozstępy to zmiany skórne, które najczęściej pojawiają się na skutek szybkiego rozciągnięcia się skóry. Zerwanie włókien...