Jak walczyć z rozstępami w ciąży?

Rozstępy w ciąży to niekiedy duży problem dla każdej kobiety. Skóra staje się wrażliwa i sucha, a poprzez rozciąganie i utraty elastyczności pojawiają się niechciane pasma w kolorze czerwonym, a następnie białym. Aby ograniczyć ich występowanie, warto zastosować odpowiednio pielęgnację, sport oraz dietę.

Rozstępy – przyczyny

Pojawiają się zazwyczaj przez gwałtowne rozciąganie się skóry w okresie dojrzewania, zmian hormonalnych, a także podczas ciąży. Powstają bezpośrednio poprzez zerwanie włókien kolagenowych. Staje się ona znacznie mniej napięta i jędrna. Na uszkodzonej strukturze naskórka występują krótsze oraz dłuższe linie, czyli rozstępy. W początkowej fazie zapalnej mają kolor czerwony lub lekko różowy. Następnie bledną na dużo jaśniejszy odcień i tworzą kremowe blizny. Rozstępy są podatne na wysuszenie. Dlatego często miejsca te swędzą oraz pieką.

Jak walczyć z rozstępami?

Na elastyczność skóry dobrze wpływa zbilansowana dieta, która składa się głównie z witamin A, E, C oraz witaminy z grupy B. Codzienne posiłki powinny składać się z chudego mięsa, ryb, pełnoziarnistych produktów oraz owoców i warzyw. Poza dietą wprowadź aktywność fizyczną. Wykonuj różne specjalne ćwiczenia, spacery, czy jogę. W walce z rozstępami konieczna jest pielęgnacja. Sprawi, że naskórek się uelastyczni, wzmocni oraz przede wszystkim nawilży. Najlepiej poradzi sobie z tą dolegliwością olejek na rozstępy w ciąży. To preparat z zawartością składników naturalnych, które odżywiają i łagodzą podrażnienia. Poprawiają elastyczność skóry, a więc zyskasz kompleksową pomoc w walce z rozstępami.

Jak radzić sobie z rozstępami?
Rozstępy to zmiany skórne, które najczęściej pojawiają się na skutek szybkiego rozciągnięcia się skóry. Zerwanie włókien...