Skąd najpewniej kupować odzież zagranicznych marek?

To pytanie najczęściej zadają osoby niezorientowane, a także świadome dużej ilości podrabianych ubrań od znanych producentów. Niestety z tym zjawiskiem fałszowania możemy spotkać się coraz częściej, a zwłaszcza w internecie, gdzie zazwyczaj dokonywane są zakupy. Zatem chciałabym poradzić Wam w jaki sposób uniknąć oszustów online, by ostatecznie móc znaleźć odzież z pewnego źródła.

Krótki wstęp

Warto na samym początku zaznaczyć, że problem ten coraz częściej pojawia się nawet w najmniej spodziewanych miejscach. Chodzi między innymi o sklepy internetowe, które wykonane w bardzo przejrzysty sposób i niekiedy zbliżony do oryginalnej strony producenta mogą okazać się mylące dla kupujących. Co więcej, łudzące podobieństwo często mają także opakowania produktów, a w przypadku ubrań chodzi o ich wykonanie, strukturę czy przede wszystkim przedstawiane zdjęcia. Samo kopiowanie cudzych marek jest oczywiście zabronione i podchodzi to pod czyn karalny oparty na prawach autorskich. Niestety dla klientów są to bardzo trudne czasy, ponieważ sfałszowana odzież jest coraz bardziej podobna do oryginałów i ciężko odróżnić je od siebie na pierwszy rzut oka. Podczas zamawiania online możecie także napotkać na w ogóle niezgodne z opisem produkty, które po dostarczeniu okazują się absolutnie inne. Właśnie dlatego powstał mój dzisiejszy artykuł i coraz głośniej mówi się o kopiowaniu oraz podszywaniu się pod zagraniczne marki, ponieważ chcę Was uświadomić i podpowiedzieć skąd najpewniej czerpać odzież od swoich ulubionych zagranicznych projektantów.

Zakupy stacjonarne

Najpierw zacznę od tradycyjnego dokonywania zakupów poprzez wyjście do sklepów. Raczej rzeczą oczywistą jest, że wchodząc do punktu, gdzie sprzedawane są wyłącznie ubrania danej marki są sprawdzonym i pewnym źródłem. Natomiast odwiedzając miejscowe butiki możesz mieć pewne wątpliwości, a wszystko zależy od znajomości okolicznych sklepów. Musisz sam przekonać się o prawdziwości i jakości sprzedawanych przedmiotów alb skorzystać z porad swoich znajomych.

Jednak w większości przypadków nawet lokalne butiki posiadają w swoim asortymencie miej znane marki, aczkolwiek często pochodzą one prosto od producenta lub są nabywane na profesjonalnych targach. Zatem istnieje tutaj niewielkie ryzyko oszustwa, aczkolwiek trzeba być uważnym i zauważać ewentualne podobieństwa oraz różnice pomiędzy oryginałami a podróbkami. Jeszcze inną sytuacją są okoliczne targi, gdzie sprzedawana jest odzież oraz obuwie z nieznanych źródeł. Oczywiście nie zamierzam tutaj niczego generalizować, ponieważ niektórzy właściciele handlują sprawdzonymi rzeczami zarówno w punktach stacjonarnych, jak i na giełdzie, a wszystko odbywa się zgodnie z planem. Wydaje mi się, że nietrudno poznać się na fałszywym asortymencie, ponieważ często jakość tej odzieży znacznie odbiega od rzeczywistej, co widać na pierwszy rzut oka. Z kolei wszelkie sklepy z odzieżą używaną stanowią kolejną zagadkę, gdyż nie mam 100% pewności, ale wiele rzeczy znajdujących się tam pochodzi od osób, które wcześniej nabyły te ubrania u producentów. Wiadomo, że można zgadywać przy ich zakupie czy była to prawda czy też nie, ale trzeba chociaż próbować je rozpoznać.

Zakupy online

I teraz właśnie przechodzę do o wiele bardziej skomplikowanego źródła, gdyż przy pośrednim kontakcie z klientem dużo łatwiej jest nim manipulować oraz oszukać, gdyż nie będzie on w stanie przed zakupem sprawdzić jakości czy też pochodzenia produktu. Mowa oczywiście o mniej znanych witrynach, które zazwyczaj posiadają też negatywną opinię w internecie, zatem dość łatwo można zorientować się na podstawie doświadczeń innych użytkowników.

W tym celu radzę przede wszystkim kupować bezpośrednio na stronach producentów lub oficjalnych dystrybutorów, gdzie mamy pewność, że wszystko przebiegło tutaj zgodnie z prawem, a my będziemy mogli cieszyć się nowym nabytkiem o wiarygodnym źródle. Doskonałym przykładem jest sklep internetowy z włoską odzieżą damską, gdzie od razu możemy przeglądać i zamawiać produkty prosto od producenta i grona profesjonalnych projektantów, którzy zadbali o estetyczne wykończenie ubrań oraz wysokogatunkowe materiały.

Podsumowując, należy uważać podczas zamawiania czy kupowania odzieży z nieoznakowanych punktów, które posiadają wybór spośród wielu marek, a ich jakość niekoniecznie odpowiada Waszym ulubionym producentom. Niestety nie jestem w stanie uniknąć oszustw, jeśli decydujemy się na zakup z nieoficjalnych źródeł, dlatego zachęcam do podejmowania świadomej decyzji i zaopatrzania się wyłącznie w sprawdzonych miejscach.