Komfort dla matek karmiących

A dzisiaj mam drobną podpowiedź dla przyszłych Mam, które właśnie szykują się do porodu, a jedną z rzeczy koniecznych w ich torbie szpitalnej powinien być właśnie odpowiedni biustonosz damski. Gwarantuje Wam, że zainwestowanie nawet w droższy model zdecydowanie się opłaci, ponieważ nie ma nic ważniejszego niż własna wygoda.

Dopasowanie biustonosza do potrzeb Mam

Najpierw trzeba zacząć od wyznaczenia momentu, kiedy należy rozglądać się za kupnem odpowiedniej bielizny dla matek karmiących. Moim zdaniem, jak i wielu fachowców najlepiej i najpewniej jest rozpocząć poszukiwania około miesiąc przed porodem, kiedy nasze piersi nie zmienią znacznie swojego rozmiaru. Oczywiście należy się spodziewać, że nasz biust będzie nieco opuchnięty w związku z procesem laktacji, dlatego polecane jest kupno miseczki o rozmiar większej. Co więcej, może okazać się to przydatne, kiedy będziesz potrzebowała włożyć dodatkowe wkładki, które zapobiegną wyciekaniu mleka na ubrania.

Pamiętajcie kochane, że najistotniejsza jest Wasza wygoda, a dotyczy to zwłaszcza kobiet, które już w okresie ciąży odczuwają dyskomfort i lekki ból piersi, co podczas karmienia może się nasilić z różnych względów. Właśnie dlatego tak ważne jest dopasowanie, które zapewnią nam na pewno polscy producenci bielizny damskiej, gdzie w ofertach znajdują się biustonosze dla karmiących oraz specjalne topy przeznaczone do spania. Wszystkie elementy bielizny są wręcz dostosowane do potrzeb i wymagań młodych Matek. Jednocześnie dzisiejsze modele biustonoszy umożliwiają na szczęście połączenie praktyczności i estetycznego wykonania, dzięki czemu możesz czuć się nie tylko wygodnie, ale nadal atrakcyjnie i kobieco, co moim zdaniem jest bardzo ważne.

Jaki powinien być idealny biustonosz?

Przede wszystkim musi wykazywać się dopasowaniem do naszego ciała, co możesz poznać między innymi po stabilnym utrzymaniu się obwodu stanika, mocno ściśniętych ramiączkach, ale nie w sposób bolesny, pełnym objęciu piersi przez miseczki bez ich wylewania się na zewnątrz oraz niewrzynających się w ciało fiszbinach. Właśnie ten ostatni element wymaga również wyjaśnienia, ponieważ do pewnego czasu były one wręcz zakazane dla kobiet karmiących, ze względu na możliwość przyczyniania się do różnych problemów zdrowotnych. Jednak ostatnimi czasy nastąpiła pewna rewolucja bieliźniana, gdzie zwykłe metalowe fiszbiny zostały zastąpione elastycznymi odpowiednikami, które jednocześnie podtrzymują biust, ale z drugiej strony nie uwierają w żadnym razie. To jednak dość istotne, bo nieprawidłowo podniesione piersi znacznie tracą na swojej elastyczności, jędrności, a skóra w okolicach dekoltu zaczyna się lekko marszczyć, ze względu na ciężar biustu.

Kolejną rzeczą, na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę jest materiał biustonosza. Musi odznaczać się elastycznością i miękkością, aby piersi młodej Mamy mogły swobodnie oddychać, a ich zmieniająca się wielkość nie powinna przeszkadza, gdyż tkanina będzie automatycznie dopasowywać się do biustu. W tym celu produkowane są także biustonosze wykończone bawełną antybakteryjną, a miseczki są specjalnie tłoczone, by odpowiadać potrzebom piersi w okresie laktacji. Innymi ważnymi dodatkami mogą być odpinane miseczki, których rozpięcie i zapięcie zostało skonstruowane w bardzo prosty i wygodny sposób. Istnieją oczywiście różne modele i fasony podobnych biustonoszy, dlatego warto przymierzyć kilka rodzajów, by ostatecznie wybrać ten najlepszy.

Zatem kochane przyszłe Mamy, a także te początkujące – mam nadzieję, że zadbałyście już o swoją garderobę bieliźnianą, która pozwoli Wam nie tylko na pozbycie się wszelkich trosk związanych z dyskomfort, ale przede wszystkim pozwoli Wam cieszyć się tymi pięknymi momentami karmienia, które jeszcze bardziej zbliżają Was do maluszka.

Jak radzić sobie z rozstępami?
Rozstępy to zmiany skórne, które najczęściej pojawiają się na skutek szybkiego rozciągnięcia się skóry. Zerwanie włókien...