Rozstępy jako początek depresji

My kobiety, często w lustrze przedstawiamy się samym sobą w taki sposób – Cześć, jestem Karolina – moje ciało jest nieatrakcyjne, obwisłe, a na nim pełno rozstępów. Dalekie od wszystkich ideałów. Zalana łzami, wychodzę z łazienki z początkiem depresji. Co słyszę wtedy od najbliższej mi osoby? Jesteś najpiękniejsza!

Świat nie tylko dla gwiazd

Daje to dużo do myślenia, jak wygląda nasz świat, jak chcemy za wszelką cenę wyglądać jak wykreowane gwiazdy. Wracam do łazienki i patrze. Przecież nie jest tak źle, pomyślałam. Nawet nie najgorzej. Tutaj mam fałdek, tutaj rozstęp a tutaj potrzeba drobnego zabiegu. On ma rację, jestem piękna. Zastanawiam się ile takich scen w łazienkach, równolegle się odbywa? Ile z was dziennie myśli „Jaki ja mam brzuch”. „Jakie ogromne uda” itd.

Zmiana myślenia

Gdyby jednak zmienić nasze myślenie? Tak jak zmienił, je we mnie jednym zdaniem mój mąż? Uwierzyłam mu, że jestem piękna. A teraz pytanie, ile razy dziennie dziękujesz swojemu ciału, za cud który biega obok Ciebie? Ile razy autentycznie myślisz „cholera! To dzięki mnie!”. A gdybyś tak zaczęła postrzegać swoje ciało właśnie w takich kategoriach? Czy mogłoby to coś zmienić?

Czyny i zmiany

Mogłoby to wiele zmienić. Zdaję sobie jednak sprawę, że większość z czytelniczek nie ma już 20 lat i nikomu nie umniejszając, raczej modelkami zawodowo już nie zostaną (wraz ze mną), więc nie ma co udawać, że nasze ciała powinny wyglądać jak z okładki jakiegoś magazynu. Mogą wyglądać pięknie w naszej lokalnej społeczności mody-W naszej rodzinie.
Wiele rzeczy jesteśmy w stanie zrobić same dla siebie, jeszcze więcej jesteśmy w stanie zahamować. Otyłość? Tu sposób jest jasny, śniada cera? Kiedy była maseczka? Tylko proszę, nie mów, że nie masz czasu jako matka. Bo drugiej matki nie oszukasz, Na to zawsze znajdzie się czas. Trzeba jednak chcieć. Rozstępy? Zawsze lepiej zapobiegać niż zwalczać. O tym, że raczej po ciąży będziemy miały rozstępy wiemy z dniem poczęcia. Wiec co stoi na przeszkodzie, by stosować balsam na rozstępy w ciąży? Nic. Wystarczy zmienić myślenie, a zmiany wdrożymy z ochotą.

Ja jestem piękna. Moje ciało stworzyło dwójkę najwspanialszych dzieci na świecie! Tak pięknych, tak fantastycznych, że na samą myśl o nich mam łzy w oczach. To chyba wystarczający powód, by wiedzieć, że moje ciało jest po prostu najlepsze. Nie katujmy się myślami, jakie to jesteśmy beznadziejne, bo możemy to zmienić. Stworzyłaś najwspanialszą osobę na świecie, Twoje ciało to zrobiło!

Jak radzić sobie z rozstępami?
Rozstępy to zmiany skórne, które najczęściej pojawiają się na skutek szybkiego rozciągnięcia się skóry. Zerwanie włókien...