Pielęgnacja dziecka w pierwszym miesiącu życia

Odpowiednia i przemyślana pielęgnacja dziecka w pierwszych miesiącach życia jest niezwykle istotna. Zapewniając naszemu maluchowi sprawdzoną opiekę, wpływamy na kondycję jego skóry oraz zdrowie. Niezależnie od tego, czy jesteś młodą mamą, czy macierzyństwo jest jeszcze przed Tobą, zdecydowanie warto wiedzieć, jak zajmować się niemowlęciem. Taka wiedza jest zawsze przydatna oraz sprawia, że z pełną świadomością wiemy, jak zajmować się dzieckiem w jego pierwszych miesiącach życia, oraz jak możemy zapewnić mu przemyślaną opiekę. Przeczytaj wpis i sprawdź, na czym polega pielęgnacja dziecka w pierwszym miesiącu jego życia.

Na co zwrócić uwagę przy pielęgnacji niemowlęcia?

Główną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest delikatna skóra dziecka oraz jej wrażliwość na chemiczne składniki, których nie powinno stosować się podczas kąpieli maluszka czy nawilżania. Wybierając składniki, wiele zależy od typu skóry dziecka, która dzieli się na suchą, normalną, bardzo wrażliwą czy atopową. Budowa naskórka jest delikatna, a jego warstwa jest niezwykle cienka, dlatego należy być szczególnie ostrożnym podczas wystawiania na promienie słoneczne, podczas dotyku, a także kąpieli. W skrócie trzeba chronić przed czynnikami zewnętrznymi, a na taką ochronę składać się mogą preparaty nawilżające i oczyszczające. Ich głównymi cechami charakterystycznymi powinien być między innymi prosty skład, który nie posiada żadnych składników chemicznych, które mogą podrażnić skórę niemowlęcia, a nawet doprowadzić do występowania alergii. Wybór środka do kąpieli czy oczyszczania jest z tego względu bardzo ważne, aby odpowiednio nawilżać i łagodzić jakiekolwiek podrażniania. Preparaty powinny być więc hipoalergiczne i dermatologicznie przebadane. Najczęściej używane środki to emulsje, balsamy, łagodzące żele do mycia, wody micelarne czy delikatne mydła. Sprawdzić je możesz na stronie internetowej z przebadanymi kosmetykami dla dzieci https://www.mustela.pl/kapiel-i-oczyszczanie.

Pielęgnacja w pierwszym miesiącach życia – podsumowanie

Kąpiel, oczyszczanie oraz ogólna pielęgnacja swojego maluszka, jest dla wielu rodziców czy opiekunów bardzo stresująca. Martwimy się, aby nie zadrapać oraz, aby nie wystąpiła żadnego rodzaju wysypka czy alergia, a w takiej sytuacji zdecydowanie pomogą przebadane preparaty, które przeznaczone są specjalnie dla niemowlęcia. Jeśli jesteś ciekawa/y i zastanawiasz się nad kupnem produktów, warto odwiedzić stronę https://www.mustela.pl/ i przeczytać dokładny skład i przeznaczenie.

Rozwój dziecka w 8 roku życia
W kalendarzu rozwoju dziecka przyszedł czas na bliższe przyjrzenie się charakterystyce ośmiolatków. Jakie są typowe zachowania...