Rozstępy w czasie ciąży – jak im zapobiec?

Rozstępy są często występującym problemem wielu kobiet. Nie tylko w czasie ciąży, lecz również od zbyt szybkiego przybrania na masie, czy z innych względów, wiele kobiet boryka się z pojawianiem nowych blizn. W zależności od momentu ich powstania stosować będziemy innego rodzaju preparaty, gdyż rozstępy dzielić można na świeże, oraz powstałe jakiś czas temu lub wieloletnie znamiona. Choć są to częste przemiany skórne, dla wielu osób są one problemem, z którym pragną się uporać, dlatego też przygotowaliśmy kilka wskazówek, dzięki którym być może pozbędziesz się rozstępów.

Jakie preparaty na powstawanie rozstępów?

Rozstępy są znamionami, które pojawiają się przez zbyt szybkie przybranie na wadze lub poprzez rozciąganie skóry, jak ma to miejsce podczas ciąży. Rosnący brzuszek sprzyja pojawianiu się nowych blizn, dlatego warto znać preparaty, które pomogą Ci z nimi walczyć oraz zapobiegać. Jednym z nich jest sprawdzony oraz specjalistyczny krem na rozstępy, który stosowany regularnie pozwala zauważalnie wpłynąć na pozbycie się rozstępów lub ich zauważalną redukcję. Podczas walki z rozstępami ważne jest odpowiednie nawilżenie, a wymienione w składzie oleje z właściwościami składników aktywnych pomagają nie tylko nawilżyć, lecz wpływają na pozbycie się powstających blizn. Przedstawiony krem na rozstępy w swojej zawartości ma między innymi koncentrat z marakui, który ma niezwykły wpływ na poprawienie się kondycji skóry kobiet i poprawienie jędrności. Krem bogaty w ten składnik pozwala utrzymać miękką i elastyczną skórę, a możliwość wyboru zapachu lub bezzapachowej wersji wpasuje się w preferencje wszystkich kobiet.

Rozstępy w czasie ciąży – podsumowanie

Jeśli borykasz się z problemem powstających rozstępów w czasie ciąży, zdecydowanie nie musisz się tym martwić. Każda przyszła mama musi liczyć się z przybraniem na wadze, jak i z lekkim rozciąganiem się skóry. Z tego względu, jak najlepiej zacząć wczesną pielęgnację, która pomoże zapobiec dużej ilości zmian skórnych, a odpowiednie preparaty wpłyną na poprawę kondycji skóry i walkę ze zmianami skórnymi. Przebadane oraz profesjonalne kosmetyki ze specjalnym zastosowaniem do walki z rozstępami znajdziesz z pewnością na stronie Mustela, która proponuje różnego rodzaju, sprawdzone preparaty dla kobiet w ciąży, jak i maluszków.