Jak finansowo przygotować się do dnia narodzin dziecka

Wiadomość o dziecku jest bez wątpienia jedną z najważniejszych w życiu wyjątkowych chwil. Im wcześniej oboje rodziców zaczną się przygotowywać do przyjścia na świat nowego członka rodziny, tym łatwiej będzie rozpocząć im tak ważny w życiu moment pod kątem finansowym. 

Nie czekaj do ostatniej chwili – zacznij kompletować wyprawkę

9 miesięcy to z jednej strony długi czas, aby móc na spokojnie przygotować się do narodzin dziecka, zaś z drugiej jednak strony czas ten minie bardzo szybko. A im bliżej terminu porodu, tym będzie bardziej nerwowo, dlatego też warto spożytkować ten czas jak najlepiej. 

Płeć dziecka można poznać najwcześniej w drugim trymestrze ciąży. Nie mniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby już kompletować wyprawkę dla niemowląt, niezależnie od płci dziecka. Warto zainteresować się kosmetykami dla dzieci Mustela, które są delikatne i bezpieczne dla skóry dziecka już od pierwszych dni życia. 
 
Pierwszy trymestr warto wykorzystać przede wszystkim na droższe wydatki, które nie są zależne od tego, czy na świat przyjdzie chłopiec, czy dziewczynka. 

>Warto zainwestować w podgrzewacz do mleka, który pozwoli na utrzymanie ciepłego posiłku przede wszystkim w środku nocy, gdy temperatury są chłodniejsze. Jest to o tyle wygodne, że jeżeli dziecko będzie pić z butelki to posiłek zawsze będzie szybko gotowy i ciepły. 

Razem z podgrzewaczem warto mieć także sterylizator, który zabije wszystkie wirusy i bakterie, które znajdują się z butelce. Te dwa urządzenia bardzo ułatwią życie.

 

Nawet jeżeli masz małe mieszkanie, to warto posiadać nianię elektroniczną. Dzięki niej bez obaw będzie można udać się do pokoju, kuchni czy chociaż łazienki bez strachu, że nie będzie się wiedzieć, co się dzieje z dzieckiem. To wielka ulga i wygoda dla obojga rodziców.
Konieczny jest również fotelik samochodowy dla dziecka. Jest to element, na którym nie można oszczędzać. Warto postawić na znane i sprawdzone marki.

 

W dużych ilościach potrzebne będą chusteczki i pampersy. Tutaj jednak radzimy uważać, ponieważ źle dobrane mogą uczulać.  Warto kupić kilka sztuk na początek aby sprawdzić, czy są bezpieczne dla skóry dziecka. 

 

Korzystaj z kalendarza ciążowego

Książki mówiące o tym, jak wychowywać dziecko warto traktować z przymrużeniem oka. Tak naprawdę wszystko przyjdzie z czasem. Nie bez powodu istnieje coś takiego jak instynkt rodzicielski, dość mocno uwidoczniony u matki jeszcze przed urodzeniem dziecka. Warto jednak czerpać informacje z kalendarza ciąży, gdzie można prześledzić nie tylko rozwój płodu, ale także co się dzieje w organizmie matki. To bardzo istotne i ważne.