Odpoczynek przyszłej mamy na wakacjach – na co warto zwrócić uwagę?

Kobieta w ciąży wcale nie musi rezygnować z wakacyjnych podróży. Należy jedynie pamiętać, że lato jest wymagającą porą roku. Dlatego powinniśmy o siebie szczególnie zadbać o swoje zdrowie i prawidłowe samopoczucie. Warto skupić się na regeneracji, aby móc nabrać sił przed ważnym wydarzeniem w życiu, jakim są narodziny dziecka.

Słońce

Promienie słoneczne są cennym źródłem witamy D. Słońce pozytywnie wpływa również na samopoczucie i energię. Jednak nadmierna ekspozycja może zdecydowanie być niekorzystna. Kobiety z brzuszkiem o wiele bardziej narażone są na szkodliwe działanie słońca. Może dojść do drobnych poparzeń, przebarwień, przegrzania organizmu, obrzęków, czy zmian skórnych. Oczywiście nie oznacza to, że musimy rezygnować ze spacerów, czy przebywania na powietrzu. Wystarczy jedynie unikać wychodzenia w godzinach południowych (między 11-15), gdzie słońce świeci najmocniej.

Odpowiednia dawka płynów

W lecie należy zadbać o prawidłową dawkę płynów. 2 litry w ciągu dnia wody to podstawa, a w upalne dni może być to o wiele więcej. Do tego pij koktajle warzywne i owocowe, które dostarczą dużej dawki witamin i składników odżywczych. W ciągu dnia warto mieć ze sobą wodę, aby regularnie uzupełniać płyny. Niedobór płynów negatywnie oddziałuje na przepływ krwi i pracę mózgu.

Urlop przyszłej mamy

Zastanów się przed wyjazdem, jakie miejsce Cię interesuje. Pomyślmy, gdzie chcielibyśmy się wybrać oraz jakim środkiem transportu. Dłuższe podróże należy skonsultować z lekarzem, czy nie istnieją żadne przeciwwskazania. Wybierając miejsce, rozważ swoje samopoczucie oraz etap ciąży. Radzimy zrezygnować z egzotycznych zakątków na rzecz spokojnych. Podczas wakacyjnych przygotowań, zorientuj się, czy w danym kurorcie są szpitale oraz poradnie blisko hotelu, czy pensjonatu, w którym będziesz przebywać. Zabierz ze sobą kartę ciąży oraz aktualne badania.

Potrzebne kosmetyki

Pakowanie na wyjazd może być nieco kłopotliwe, dlatego powinniśmy zadbać o odpowiednią organizację. Nie zapomnijmy jednak zabrać ze sobą produktów do pielęgnacji ciała. Pogoda podczas urlopu bywa zmienna i warto zaopatrzyć się nie tylko w odpowiednie obuwie oraz ubrania, ale także kosmetyki. Kremy oraz balsamy z filtrem będą koniecznością, która ochronią nas przed promieniami UV. W kosmetyczce przydatny będzie balsam łagodząco-nawilżający. Do tego zabierzmy ze sobą produkty, które używamy na co dzień: kremy nawilżające, olejki, czy kosmetyki na różne dolegliwości skórne, np. na rozstępy. Są to zmiany, które potrzebują regularnej pielęgnacji. Jaki balsam w ciąży na rozstępy? Z pewnością produkt przeznaczony do tego powinien koić i odżywiać skórę. Powinien walczyć z rozstępami, jak i zapobiegać powstaniu nowych zmian.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak radzić sobie z rozstępami?
Rozstępy to zmiany skórne, które najczęściej pojawiają się na skutek szybkiego rozciągnięcia się skóry. Zerwanie włókien...