Ochrona przeciwsłoneczna u dziecka – jakie kosmetyki z filtrem wybrać?

Wybór preparatów dla naszych dzieci nigdy nie jest łatwym wyzwaniem ze względu na różnorodność produktów na rynku. Powinniśmy odpowiednio przeanalizować skład produktów, aby były w pełni bezpieczne oraz hipoalergiczne o wysokiej tolerancji. Jakie kosmetyki sprawdzą się podczas upalnych dni? Dowiedz się, jakie produkty wybrać dla swojej pociechy.

Krem z filtrem dla najmłodszych

Duża ilość rodziców zastanawia się, jaki krem z filtrem będzie najlepszy dla naszego dziecka – czy nie podrażni skóry oraz, czy odpowiednio ją ochroni? Jaki preparat wybrać?

  • wysoka ochrona SPF (wskazany filtr SPF 50)
  • ochrona przed promieniowaniem słonecznych UVA oraz UVB
  • wodoodporny
  • pozbawiony sztucznych składników, bez parabenów oraz konserwantów
  • w pełni hipoalergiczny i przeznaczony do stosowania od pierwszych dni życia.

Wybierając produkty dla dzieci z ochroną przeciwsłoneczną, unikaj kosmetyków z filtrami chemicznymi oraz przenikającymi, a także parabenów. Wszelkie kremy oraz mleczka do ciała i twarzy powinny być stosowane wcześniej przed wyjściem. Aplikowanie produktów należy powtarzać, co 2-3 godziny oraz obowiązkowo po kontakcie z wodą.

Jak chronić dziecko przed szkodliwym działaniem słońca?

Niemowlęcia, jak i starsze maluchy powinny unikać nadmiernej ekspozycji na słońcu i przebywać w zacienionych miejscach na zewnątrz. Gdy nie jest to konieczne, nie wychodźmy z dziećmi na zewnątrz w godzinach południowych, między 11:00 a 15:00. Miej przy sobie przekąski oraz dużą dawkę napojów. W upalne dni bardzo łatwo o odwodnienie organizmu. Oprócz preparatów zadbaj o ochronę głowy (czapeczka, kapelusz, chusta) oraz okularki przeciwsłoneczne. Podczas okresu letniego również mama w ciąży powinna o siebie zadbać. Niezbędna będzie pielęgnacja, która wpłynie korzystnie na stan skóry. Polecamy balsam dla kobiet w ciąży Mustela, który zapewni nam uczucie świeżości i nawilży naskórek. Krem z SPF oraz balsam do ciała to must-have w kosmetyczce na lato.

 

Jak radzić sobie z rozstępami?
Rozstępy to zmiany skórne, które najczęściej pojawiają się na skutek szybkiego rozciągnięcia się skóry. Zerwanie włókien...