Jak dobrać pościel dla dziecka

Sen jest ważny dla każdego człowieka. Jednak w okresie dziecięcym pełni on jeszcze bardziej istotną rolę. W końcu niemowlaki i dzieci w wieku przedszkolnym przesypiają większość dnia i nocy! W związku z tym wybór pościeli dla pociechy jest szczególnie ważny. Trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów, które będą miały znaczenie w czasie snu. 

Czym się kierować? 

Przeczytaj i sprawdź, czym należy przede wszystkim kierować się w czasie wyboru pościeli dziecięcej. Jeśli spełnisz tych kilka punktów, możesz być pewien, że zapewniasz swojemu maluchowi niezwykły komfort i spokojny sen.

Wielkość pościeli 

Pościel dziecięca musi być dostosowana do wieku dziecka. Obecnie można kupić pościele o wielu rozmiarach – mniejsze, większe, w kształcie prostokąta lub kwadratu. Kluczową zasadą przy podejmowaniu decyzji o wielkości pościeli dziecięcej jest przede wszystkim wzrost dziecka. Nie należy np. kupować za dużej pościeli, takiej “na zapas”. Będzie ona za ciężka dla dziecka i będzie mu pod nią stanowczo za ciepło. W sklepach internetowych dołączone są specjalne tabele, które pomogą w wyborze odpowiedniego kompletu. Nie ma zatem obawy o wybór złego kompletu.

Materiał wykonania

Z jakiego materiału wybrać pościel dziecięcą? Przed tym pytaniem stają nawet dorośli, kupując komplety dla siebie. Najlepszym wyborem będzie materiał, który jest naturalny. W związku z tym dobrze sprawdzi się pościel dziecięca, która będzie bawełniana. Warto się na nią zdecydować ze względu na to, że jest to włókno spełnia wiele standardów jakości. Za jej wyborem przemawia także higroskopijność, odporność na rozciąganie, dobre przewodzenie ciepła oraz fakt, że bawełna nie uczula i się nie elektryzuje. 

Wypełnienie 

Wypełnienie pościeli dziecięcej, to obok materiału jest równie ważne. Z pewnością powinno mieć dobre właściwości termoizolacyjne. Z drugiej strony musi być odpowiednio przewiewne. Ważną rzeczą jest również zwrócenie uwagi na antyalergiczne właściwości wypełnienia pościeli dziecięcej. Dzięki temu dziecko nie będzie w nocy kaszleć ani kichać. 

Kolor i wzór

Rzecz nie mniej ważna niż techniczne parametry! Nawet małe dzieci są w stanie wyrazić swoje zdanie na temat tego, czy dana rzecz im się podoba. To samo z pościelą dziecięcą! Jeśli będzie ona dostosowana do gustu dziecka, sen będzie kojarzył mu się z przyjemną czynnością. Noc w towarzystwie motywów zwierzęcych czy bajkowych bohaterów z pewnością zachęci każdego malucha do spania. 

Czym kierować się przy wyborze pościeli dla dziecka?

Podsumowując, jeśli kupujesz pościel dziecięcą, warto zwrócić uwagę na te 4 punkty. Podążając za nimi, będziesz mieć pewność, że dokonasz właściwego zakupu.

  1. Wybierz pościel odpowiednią do wieku i wzrostu dziecka.
  2. Materiał wykonania pościeli powinien być naturalny. 
  3. Wypełnienie pościeli jest równie ważne. 
  4. Kolor i wzór mają ogromne znaczenie i także należy się nad tym zastanowić. 

Pamiętaj także, że tę pościel kupujesz dla swojego dziecka. W głównej mierze ma spełniać jego walory estetyczne i upodobania. Dzięki temu spanie będzie dla niego przyjemnością!