Kosmetyki dla ciężarnej – pielęgnacja skóry

Przed przyszłą mamą stoi ogromne wyzwanie, z którym będzie walczyło jej ciało w tym przepięknym okresie. Gospodarka hormonalna zostaje zachwiana, dlatego skóra jest wtedy sucha i podatna na podrażnienia. Do tego, częstą przypadłością są opuchnięte i obolałe stopy oraz wrażliwy biust. Wszystkie efekty uboczne ciąży, można zniwelować, stosując odpowiednie kosmetyki. W poniższym artykule, przedstawimy jakie produkty należy stosować w ciąży, by zachować zdrową kondycję skóry.

Dlaczego skóra w ciąży jest podrażniona

Sucha i wrażliwa skóra w ciąży to problem większości przyszłych mam. Należy odstawić dotychczas stosowane kosmetyki. Będą niepotrzebnie podrażniały i nie nawilżą skóry w odpowiednim stopniu. Dlaczego skóra reaguje tak na wszelkie zmiany otoczenia?

Podczas ciąży, nasz organizm zbytnio produkuje estrogen, a to hamuje pracę gruczołów łojowych. Dzięki temu, cera na twarzy ciężarnej staje się gładka i nie ma żadnych niedoskonałości. Z czasem, łoju zaczyna brakować na tyle, że skóra traci swoją warstwę ochronną. Warstwa lipidowa naskórka, która do tej pory pełniła funkcję ochronną nie jest w stanie zatrzymywać wody i nie chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Wówczas, skóra w ciąży jest podrażniona, przesuszona i naprężona.

Kosmetyki dla kobiet w ciąży

Jeżeli czujemy, że kondycja naszej skóry pogarsza się, to najwyższy czas zmienić sposoby pielęgnacji. Wszystkie obecne kosmetyki wymieniamy na te, do cery suchej i wrażliwej. Z naszej łazienkowej półki powinny zniknąć kosmetyki przeciwzmarszczkowe i przeciwtrądzikowe. Skład produktów, powinien zawierać jak najmniej konserwantów.

Czego należy unikać podczas pielęgnacji skóry?

Stosując się do poniższych zasad na pewno wpłyniesz pozytywnie na swoją skórę. Unikniesz podrażnień i dyskomfortu, związanego z jej suchością.

  • unikajmy mydła,
  • unikajmy pielęgnacji twarzy wodą z kranu – używajmy przegotowanej,
  • starajmy się delikatnie zakładać ubranie i wycierać twarz ręcznikiem, aby nie ocierać skóry.

Pielęgnacja skóry kobiety ciężarnej

Pamiętajmy, aby że prawidłowa pielęgnacja może odbywać się tylko przy zastosowaniu odpowiednich kosmetyków. Wybierajmy produkty dla kobiet w ciąży i te przeznaczone dla młodych mam.

Codziennie, rano i wieczorem stosujmy Mustela balsam dla kobiet w ciazy ponieważ to najlepszy środek nawilżający. Dodatkowo, zapewnimy skórze odpowiednią ochronę przed pojawianiem się rozstępów. Stosujmy również kremy na nasze obolałe i opuchnięte stopy, najlepiej te o właściwościach chłodzących. W swojej kosmetyczce powinnyśmy mieć również odpowiednie serum ujędrniające do biustu, alby poprawić jego naturalny i zdrowy wygląd.

Najważniejsza w pielęgnacji jest profilaktyka i systematyczność. Codziennie, nawet kilka razy nawilżać skórę i regularnie usuwać złuszczony naskórek. W tym celu doskonale sprawdzą się delikatne peelingi enzymatyczne. (Uważajmy jednak na niebezpieczną witaminę A!) Dzięki temu, możemy na długo zachować zdrowy wygląd i kondycje skóry.

Jak radzić sobie z rozstępami?
Rozstępy to zmiany skórne, które najczęściej pojawiają się na skutek szybkiego rozciągnięcia się skóry. Zerwanie włókien...