Kosmetyki dla kobiet w ciąży – na co zwrócić uwagę?

Jeżeli szukasz skutecznego sposobu na walkę z problemami skórnymi w ciąży – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Opiszemy w nim, na co zwrócić największą uwagę kupując produkty do codziennej pielęgnacji. Dzięki temu, unikniesz zagrożenia dla swojego maluszka, a Ty będziesz cieszyć się zdrową i jędrną skórą przez cały okres trwania ciąży.

Problemy ze skórą w ciąży

Nie bez przyczyny uważa się, że kobiety w ciąży promienieją. Również bez makijażu! Mają gładką cerę, zdrowe i lśniące włosy i mocne paznokcie. Wszystko za sprawą szaleństwa hormonów w organizmie. Ma to jednak swoje minusy, które najbardziej odbijają się na naszej skórze. Staje się nagle bardzo wrażliwa i podatna na podrażnienia. Nawet jeżeli wcześniej nie narzekałaś na problemy z tą częścią ciała, możesz nagle zauważyć jej suchość, podrażnienia i pieczenie. Skóra na skutek szybkiego przyrostu masy ciała zaczyna się rozciągać, tracąc jednocześnie swoją elastyczność. Skutkiem są widoczne pierwsze rozstępy w okolicy bioder, brzucha, ud i piersi.

Szkodliwe produkty w ciąży

Wiele firm, szukając oszczędności zastępuje swoje skład tańszymi zamiennikami. W pielęgnacji kobiety, która nie spodziewa się dziecka, stosowanie tych produktów nie jest tak bardzo niebezpieczne. Jednak w przypadku przyszłych mam, niektóre kosmetyki przy długotrwałym stosowaniu wpływają nie tylko na kondycję skóry, lecz również szkodzą zdrowiu dzieciątka.

Pamiętajmy, aby dokładnie czytać skład produktów przed zakupem. Odkładajmy wszystkie produktu, których skład może być podrażniający i niebezpieczny dla dziecka. Najlepiej wybierać produkty, które wykonane są z naturalnych składników i przeznaczone specjalnie dla kobiet w ciąży.

Nie daj się oszukać

Spora część produktów, chcąc wykorzystać trend na ekologię, używa chwytliwych haseł: „wykonano z naturalnych składników”, „przyjazny środowisku”, „naturalne składniki” itp. Niestety, kiedy przyjrzymy się etykiecie takiego produktu, bardzo często znajdziemy tam jednak niebezpieczne barwniki i substancje aktywne. Uważajmy, aby w pośpiechu nie kupić produktu, którego składu nie znamy. Szukajmy produktów z certyfikatem, lecz dla pewności nawet wtedy sprawdźmy skład.

Jakie kosmetyki będą bezpieczne dla kobiet w ciąży.

Weźmy pod lupkę Mustela balsam dla kobiet w ciąży:

  • jest wolny od chemicznych substancji konserwujących,
  • nie zawiera środków barwiących,
  • w swoim składzie nie ma chemicznych filtrów UV,
  • nie znajdziemy w jego składzie PEG i pochodnych,
  • nie posiada w składzie parafin i tłuszczów na bazie ropy naftowej.

Unikajmy również kosmetyków, które w swoim składzie zawierają witaminę A, kwas salicynowy czy formaldehyd. Substancje te są bardzo szkodliwe dla płodu! Najczęściej można na nie trafić w kosmetykach do cery przeciwtrądzikowej. Będziemy musiały je wówczas odstawić.

Pamiętajmy o zasadzie, żeby zawsze wybierać produkty certyfikowane, przebadane i przyjazne środowisku. Zyskamy pewność, że zarówno nasza skóra jak i nasze nienarodzone maleństwo będzie bezpieczne.

Jak radzić sobie z rozstępami?
Rozstępy to zmiany skórne, które najczęściej pojawiają się na skutek szybkiego rozciągnięcia się skóry. Zerwanie włókien...