Jaki wybrać krem dla swojego dziecka?

Na rynku dostępnych jest duża ilość preparatów dedykowanych dla niemowląt i dzieci. Skóra takiego malucha w łatwy sposób może być narażona na czynniki zewnętrzne już od pierwszych chwil życia. Jaki produkt wybrać, aby nie sprawił krzywdy naszemu dziecku?

Odpowiedni krem

Jako rodzic pamiętaj o tym, że skóra niemowlęcia jest bardzo cienka i nie jest tak odporna, jak choćby u starszych dzieci. Przy rozpoczęciu stosowania jakichkolwiek kremów, należy wiedzieć, że nie możemy przesadzić z ich ilością. Skóra naszej pociechy jest o wiele wrażliwsza i delikatniejsza. Zaopatrzmy się w preparaty do kąpieli ciała, włosów oraz produkty w razie odparzeń i podrażnień naskórka. W tym przypadku krem musi zawierać odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Warto wybrać Mustela Bebe, który kompleksowo zadba o naskórek dziecka. Także w kosmetyczce rodzica powinny znaleźć się produkty z flirtem UV, zapobiegające oparzeniom słonecznym. Nie można zapomnieć także o skórze dziecka podczas zmieniania pieluszki. Wtedy warto posmarować ciało dziecka preparatem specjalnie do tego przeznaczonym. Również może być to krem, który ukoi i wyciszy skórę, nie powodując niepotrzebnych odparzeń.

Atopowemu zapaleniu skóry mówimy nie!

AZS to często duży kłopot dla rodziców, ponieważ pojawia się u coraz większej ilości dzieci. W dużej mierze przypomina ono uczulenie, powodując świąd na skórze niemowlaka. Należy pamiętać o tym, że jeśli stwierdzono AZS, nasze dziecko nie może stosować żadnych ciężkich kremów, które obciążą skórę. Warto mieć pod ręką naturalne, organiczne dermokosmetyki, które ułatwią i złagodzą podrażnienia oraz świąd. Co najważniejsze nie powinny zawierać sztucznych konserwantów, SLS, SLES, parafiny i parabenów. Atopowe zapalenie skóry lubi nawracać  w późniejszym okresie dojrzewania dziecka. Jest aktywne głównie na wiosnę oraz zimę, wtedy gdy nasza skóra potrzebuje szczególnej pielęgnacji.

Wiele naszych pociech może reagować alergicznie na różne produkty. Pamiętaj o tym przy rozpoczęciu codziennej pielęgnacji skóry. Dermokosmetyki są najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku.

Rozwój dziecka w 8 roku życia
W kalendarzu rozwoju dziecka przyszedł czas na bliższe przyjrzenie się charakterystyce ośmiolatków. Jakie są typowe zachowania...