Jak zająć czas małym dzieciom?

Dzieci nie przepadają za nudą, ciągle poszukują więc odpowiedniego dla siebie zajęcia. Dowiedz się, jak zachęcić je do zabawy, aby kreatywnie spędziły czas, poprzez zabawę i rozwijanie swoich umiejętności.

Jak można spędzić atrakcyjnie czas z dzieckiem?

Ważne jest przede wszystkim, aby spędzać czas wspólnie z dziećmi, żeby nie tkwiły przed telewizorem, czy przed telefonem. Ważny jest kontakt z rodzicami, rozmowa i wymiana zdań. Często dzieci mają mnóstwo pytań, na które oczekują odpowiedzi. W zależności od wieku dziecka powinniśmy dopasować mu odpowiednie zajęcia, tak aby pielęgnować jego rozwój, wspomagać naukę, obserwować oraz rozszerzać posiadane przez niego kompetencje.

Nauka poprzez zabawę!

Poszukaj twórczych zadań i wskazówek np. w Internecie, jak w kreatywny sposób nauczyć dziecko np. literek, czy liczb. Pamiętaj, że każde dziecko uczy się w swoim tempie, dlatego najlepiej, aby przyswajało wiedzę przez zabawę.

Świat książek

Wspólne czytanie jest bardzo ważne – dziecko słucha czytanego tekstu, rozbudzając swoją wyobraźnię poprzez ciekawość wykreowanych światów, wsłuchuje się również w głos bohaterów, interpretuje ich zachowania. Dzieci przysłuchując się czytanej bajce, poznają słownictwo, także emocje, przez to łatwiej będzie im o nich mówić, czy je wyrażać, uczą się również wrażliwości. Ponadto możecie wspólnie wymyślać bajki.

Spędź czas z dzieckiem kreatywnie

Możecie malować, rysować, wykonywać wyklejanki, używając przy tym różnych materiałów. Możesz kupić płótno, które po namalowaniu, czy wyklejeniu przez twoje dziecko, później oprawisz i powiesisz na ścianie. Będzie to pobudzające wyobraźnię zajęcie. Coraz bardziej popularny staje się scrapbooking, czyli forma utrwalenia wspomnień przy użyciu zdjęć, pamiątek, wycinków z gazet, pocztówek, listów, biletów, połączonych z różnymi ozdobnymi papierami, pieczątkami. Będzie to z pewnością ciekawa pamiątka, pozwól dziecku na kreatywne połączenia, możesz pomóc mu przy ułożeniu słów z literek. Dzieci uwielbiają naklejki, które mogą użyć do przyozdobienia pokoju, czy zabawek. Zobacz zestawy naklejek, które z pewnością ucieszą twoje dziecko.

Najważniejsze, aby spędzać wspólnie czas!

Dzieci uwielbiają śpiewać, urządzicie więc koncert, czy pobawcie się w karaoke. Mogą towarzyszyć temu również zabawy ruchowe. Ważne jest także to, aby dziecko próbowało nowych smaków, możecie wspólnie przygotować: ciastka, babeczki, sałatkę owocową. Ciekawą opcją są także gry planszowe oraz wykonać zabawek i dekoracji z niepotrzebnych przedmiotów.

Rozwój dziecka w 8 roku życia
W kalendarzu rozwoju dziecka przyszedł czas na bliższe przyjrzenie się charakterystyce ośmiolatków. Jakie są typowe zachowania...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *