Jak zadbać o siebie na wiosnę? Sprawdzone rady dla młodych mam

Zanim Twoje ciało wróci do formy po ciąży i porodzie trzeba, uzbroić się w cierpliwość. Zdecydowanie pomocą w tym przypadku będzie zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna. Wiosna to czas, aby ćwiczyć na świeżym powietrzu. Sprzyja to nie tylko zdrowiu, ale też samopoczuciu.

Po porodzie

Przede wszystkim, jeśli urodziłaś niedawno zimą, a zbliżająca się wiosenna aura zachęca Cię do wprowadzenia ćwiczeń do swojego planu dnia, najpierw tę decyzję skonsultuj z lekarzem. Ciało po porodzie potrzebuje czasu, aby wrócić do pełni sił oraz się zregenerować. Podczas ciąży dochodzi do rozluźnienia więzadeł stawów, mięśnie są mocno nadwyrężone, a ciało obolałe. Jednak, gdy nie ma żadnych przeciwwskazań pamiętaj, aby rozpocząć od mniej intensywnych i wymagających treningów. Stopniowo przyzwyczajaj ciało do ponownej aktywności. Dopasuj ćwiczenie nie tylko do swojej kondycji, ale i możliwości. Zbilansowana dieta pełna bogatych produktów to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i Twojego maluszka.

Wiele młodych mam na samym początku ma problem z ułożeniem odpowiedniego planu treningowego. Warto o pomoc poprosić doświadczonego instruktora lub trenera. Ważne, aby miały one na celu wzmocnić mięśnie, a także angażować wszystkie partie ciała. Skutecznie pozbędziesz się nadprogramowych kilogramów. Poza treningami typowo wzmacniającymi i rozciągającymi należy dołączyć kardio wraz z ćwiczeniami siłowymi. Idealnym sposobem aktywności może być wiosenny spacer. Zdecydowanie spacer jest popularnym rodzajem ćwiczeń na wiosnę. Możesz wybrać się na niego ze swoim maluszkiem.

Prawidłowa pielęgnacja

O powrót do szybkiej formy po porodzie przyczynia się w głównej mierze aktywność fizyczna, ale też dieta. Zbilansowana, oparta o wartościowe i bogate w składniki odżywcze produkty pomogą Ci szybko wrócić do dawnej sylwetki. Nie zapomnij jednak o prawidłowej pielęgnacji. Dzięki niej nasza skóra zostanie odpowiednio nawilżona i odżywiona. Już w okresie ciąży można stosować wiele preparatów, które mają na celu wzmocnić, a także zregenerować naskórek. Wówczas idealnym rozwiązaniem będzie balsam dla kobiet w ciąży Mustela. Głęboko nawilża, pozostawia skórę miękką i delikatną. W swojej kosmetyczce miej także olejek przeciw rozstępom oraz wszelkie kremy ujędrniające, które sprawią, że naskórek stanie się bardziej elastyczny.

Jak radzić sobie z rozstępami?
Rozstępy to zmiany skórne, które najczęściej pojawiają się na skutek szybkiego rozciągnięcia się skóry. Zerwanie włókien...