Ciało w ciąży – jak o nie zadbać?

Przyszła mama już od samego początku powinna zadbać o swoje ciało podczas ciąży. Wpłynie to korzystnie na lepsze samopoczucie, zdrowie, a tym samym sprawi, że ciąża znacznie lepiej ona przebiegnie. Na co zatem zwrócić uwagę i jak o siebie zadbać?

Zadbaj o swoją skórę

W ciąży ważna jest prawidłowa pielęgnacja ciała. Dodatkowe kilogramy i rosnący brzuszek powoduje rozciąganie się skóry. Dlatego, aby poprawić jej kondycję, należy regularnie ją nawilżać. Szczególną uwagę w codziennej pielęgnacji powinnaś zwrócić na brzuch, piersi, uda oraz biodra. Ważne jest zatem, aby stosować odpowiednie kosmetyki. Idealnym produktem będzie Mustela balsam dla kobiet w ciąży. Zmniejsza także uczucie świądu. Łagodzi podrażnienia i chroni naskórek przed jego uszkodzeniem. Zaopatrz się w krem lub olejek przeciw rozstępom. Wówczas będzie on zapobiegać pojawianiu się kolejnych zmian, a także poprawi elastyczność skóry. W dodatku wybierz wszelkie kremy do twarzy – ona również staje się przesuszona w ciąży. Na co dzień stosuj żel, który przyniesie ulgę opuchniętym i ciężki nogom. Z pewnością warto zaopatrzyć się w produkty, dzięki którym Twoja skóra będzie w znacznie lepszym stanie.

Dobre samopoczucie

Dobre samopoczucie wpływa nie tylko korzystnie na Ciebie, ale też na rozwój maluszka. Pozytywne samopoczucie zapewni Ci łatwiejszy i szybszy powrót do formy po porodzie. Poczujesz się także atrakcyjniej. Chwilę relaksu zapewni dobry film, serial i książka. Ciąża to moment, w którym możesz nadrobić wszelkie zaległości. Odprężająca kąpiel także będzie odpowiednia, ale pamiętaj, aby nie trwała ona zbyt długo. Wizyta u kosmetyczki to kolejna opcja, która cieszy się popularnością. Masaż, czy naturalne peelingi to sposób na relaks i odprężenie ciała. Masaże zmniejszają bóle stawów, kręgosłupa, a także poprawiają krążenie. Na dobre samopoczucie wpływ aktywność fizyczna. Idealnym rozwiązaniem będą wszelkie ćwiczenia dla kobiet w ciąży, joga, basen czy zwykły spacer. Prawidłowa i zbilansowana dieta wpłynie natomiast korzystnie na zdrowie oraz rozwój dziecka.

Jak radzić sobie z rozstępami?
Rozstępy to zmiany skórne, które najczęściej pojawiają się na skutek szybkiego rozciągnięcia się skóry. Zerwanie włókien...