Mama na etacie – nowy projekt Gdańskiego Urzędu Pracy

50 mam otrzyma wsparcie w projekcie Gdańskiego Urzędu Pracy

Macierzyństwo to prawdziwa praca na pełen etat. Wiele kobiet, mimo to decyduje się łączyć wychowanie dziecka z aktywnością zawodową. Gdański Urząd Pracy przedstawił projekt – „Mama na etacie”, dzięki któremu kilkadziesiąt kobiet otrzyma wsparcie oraz pomoc w powrocie do pracy. Program rusza już 1 marca, a skierowany jest do osób, które wracają po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym.

Przed rozpoczęciem pracy

Projekt „Mama na etacie” oferuje kobietom szeroki wybór form wsparcia oraz atrakcyjne, dodatkowe bonusy. Każda z uczestniczek programu będzie miała możliwość wzięcia udziału w specjalistycznych warsztatach budujących kompetencje miękkie, a ich tematyka będzie skierowana do każdego indywidualnie. Pozwolą one określić słabe, jak i mocne strony, a także umożliwią zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych. Matki otrzymają również wsparcie w zakresie dofinansowania szkoleń lub dotacji na założenie swojej firmy. Podczas projektu obecni będą eksperci – prawnicy, psychologowie, czy wizażyści, którzy udzielą pomocy i doradzą zawodowo.

Uczestniczki programu otrzymają Pakiet Aktywizacyjny. Obejmuje on m.in. wsparcie w wysokości do 20 000 zł w postaci talonu na szkolenia, otrzymanie bonu zatrudnieniowego, wzięcie udziału w stażu, dotację na założenie własnej działalności, refundację kosztów opieki nad dzieckiem (do 9 miesięcy), czy bezpłatne przejazdy do pracy.

Po przystąpieniu do pracy

Po przepracowaniu każdych dwóch miesięcy, uczestniczki projektu otrzymają wiele dedykowanych dla nich talonów. Vouchery „Mamy czas” nieprzekraczające 200 zł będzie można wykorzystać na bezpłatne wyjścia do kina, teatru, wizytę u fryzjera i kosmetyczki, czy zajęcia sportowe. W ramach projektu oferowane są także bony do Centrum Rozwoju Talentów w Gdańsku. Warto wspomnieć, że w dalszym ciągu kobiety będą mogły skorzystać z doradców zawodowych (np. prawnik czy psycholog).

Co należy zrobić, aby skorzystać z programu?

Projekt Gdańskiego Urzędu Pracy skierowany jest do wszystkich mam, które chcą wrócić po przerwie do pracy. Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na powrót do aktywności zawodowej po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym, możesz wziąć udział w programie „Mama na etacie”. To propozycja dla kobiet, które wychowują co najmniej jedno dziecko do 6. roku życia i są zarejestrowane w GUP. W projekcie, który rusza 1 marca może wziąć udział 50 kobiet i każda z nich otrzyma wsparcie. Wszystkie osoby zainteresowane tym pilotażowym projektem mogą skontaktować się z Gdańskim Urzędem Pracy, aby uzyskać więcej informacji i bezpośrednio się zapisać.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: (58) 732 52 83 lub 732 53 44.