Jak ubrać noworodka w domu?

Nie jesteś pewna, czy twój noworodek jest odpowiednio ubrany? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze ubrań, a także na jakie elementy zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Jak ubrać niemowlę w domu?

Niemowlę należy ubrać w zależności, jaka panuje temperatura w domu. Najlepiej, aby wynosiła mniej więcej 20 stopni. Taka temperatura będzie korzystna dla spokojnego snu twojego dziecka, a także codziennych aktywności. Noworodka możesz ubrać w body i półśpiochy, czy w pajacyk, inna propozycja to koszulka, spodnie i skarpetki. Zobacz wygodne bluzki dla noworodków, możesz wybrać te z długim lub z krótkim rękawem, na który w zależności od temperatury możesz ubrać sweterek.

Czy zakładać noworodkowi czapeczkę w domu?

Nie zaleca się zakładania noworodkowi czapeczki w domu. Możemy założyć ją na chwilę po kąpieli, na 15 minut, gdy temperatura w łazience znacznie różni się od tej w pokoju.

Jak rozpoznać, czy noworodkowi nie jest zimno, czy za ciepło?

Dotknij karku noworodka, jeżeli jest spocony oznacza to, że temperatura w pomieszczeniu jest za wysoka. Natomiast jeżeli jest zimny, należy ubrać mu cieplejszy element garderoby, czy możesz przykryć go kocykiem lub zwiększyć temperaturę w pomieszczeniu.

Pamiętaj, o odpowiednim rozmiarze ubrań

Należy pamiętać, aby noworodek miał ubrania we właściwym rozmiarze, ułatwi mu to zachowanie prawidłowej temperatury ciała. Nie mogą być one za ciasne, muszą pozwolić dziecku na swobodne ruchy. Za duże ubrania mogą utrudnić utrzymanie ciepła, noworodkowi może być zimno.

Na jakie elementy zwrócić uwagę przy zakupie ubrań dla noworodka?

Najlepiej, aby kupując ubrania wybierać te z naturalnych tkanin, takich jak np. bawełna. Zwróć uwagę również na jakość wykonania ubrania, na szwy, czy wystają nitki, jeżeli nie jesteś pewna, czy po kilku praniach ubranie nie zostanie zniszczone lepiej kupić ubrania lepszej jakości. Należy sprawdzić również temperaturę i sposób prania.

Ubranie powinno łatwo się zakładać

Ubrania powinny być także łatwe w zakładaniu, ułatwi ci to przebieranie noworodka, warto zwrócić na to uwagę. Lepiej wybrać elementy garderoby rozpinane niż te zakładane przez głowę. Sprawdź, czy ubranie nie ma zbędnych elementów, które będą niewygodne dla twojego dziecka, będą mu przeszkadzać.

Zwróć uwagę na certyfikaty bezpieczeństwa

Sprawdź, z jakiego kraju pochodzi ubranie, najlepiej, aby było wyprodukowane w Europie, będzie spełniać wtedy europejskie standardy. Warto sprawdzić także certyfikaty bezpieczeństwa materiałów, aby mieć pewność, że będą one bezpieczne dla twojego dziecka.

Rozwój dziecka w 8 roku życia
W kalendarzu rozwoju dziecka przyszedł czas na bliższe przyjrzenie się charakterystyce ośmiolatków. Jakie są typowe zachowania...