Co stosować na rozstępy w ciąży – trzy najlepsze produkty

Statystycznie z rozstępami zmaga się nawet 60% młodych mam. Ciało kobiety nie zmienia się tak bardzo na żadnym innym etapie życia, jak w okresie ciąży. Niestety, żadna z nas nie zna magicznego sposobu, aby nie robiąc nic, uniknąć rozstępów. Dlatego musimy wspomóc naszą skórę i organizm w walce z tymi niemile widzianymi zmianami skórnymi. Oto trzy środki, które skutecznie poradzą sobie w walce z rozstępami w ciąży oraz składniki, które powinny się w nich zawierać.

Jak zapobiegać rozstępom?

W ciąży skóra jest bardzo delikatna i podatna na podrażnienia. Traci swoją elastyczność i jędrność poprzez zaburzoną gospodarkę hormonalną. Efektem tego są właśnie różowe blizny. Jeżeli jednak jeszcze nie zauważyłaś na swoim ciele takich zmian, to chociaż życzymy Ci zachowania takiej kondycji do końca ciąży, warto zaopatrzyć się w krem na rozstępy w ciąży Mustela. Nie tylko koi i łagodzi podrażnioną, suchą skórę, ale również zapobiega i sprzyja redukcji rozstępów. Sekret każdego dobrego kremu przeciw rozstępom w ciąży kryje się w starannie dobranej recepturze, która wpływa na produkcję włókien białkowych. Są one odpowiedzialne za jędrność i elastyczność skóry, dlatego należy wybierać te produkty, które będą stymulowały ich wzrost.

Widoczne rozstępy w ciąży – jak zwalczyć?

Bardzo często na rozwój rozstępów wpływają uwarunkowania genetyczne. Wówczas, wystarczy drobne przeoczenie przy zalecanej pielęgnacji i blizny mogą stać się bardzo uciążliwe. Jeżeli rozstępy na Twoim ciele są już widoczne, należy sięgnąć po specjalne serum na rozstępy Mustela. Serum powinno zawierać w sobie witaminę C, B5 czy np. glukonian miedzi. Dzięki temu przywrócisz prawidłowy stan skóry, a tym samym pozbędziesz się widocznych rozstępów. Aby jednak kosmetyk zadziałał, należy nawet dwa razy dziennie smarować okolice, na których wystąpiły zmiany. Wskazane jest również stosowanie serum nawet po zniknięciu blizn, żeby zapobiec powstawaniu nowych. Warto zatem sięgnąć po produkty, które można stosować w okresie laktacji.

Masaż na rozstępy

W procesie pielęgnacji skóry, ogromne znaczenie odgrywa masaż. Najlepiej użyć do tego specjalnych olejków lub balsamów nawilżających, o dobrym składzie. Dzięki temu, zadbasz by skóra pozostała nawilżona i gładka. Wystarczy rano i wieczorem przez 10 minut masować dokładnie skórę piersi, brzucha ud i bioder. Ta czynność nie tylko pozwoli Ci się zrelaksować i odprężyć, ale jednocześnie, sprawi, że skóra będzie nawilżona i zachowa zdrowy wygląd jak najdłużej. Warto sięgnąć po olejki, które zapobiegają powstawaniu rozstępów, dzięki czemu jeszcze skuteczniej zapobiegniesz ich powstawaniu i wesprzesz ich redukcję.

 

Jak radzić sobie z rozstępami?
Rozstępy to zmiany skórne, które najczęściej pojawiają się na skutek szybkiego rozciągnięcia się skóry. Zerwanie włókien...