Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Nowy etat nowe wyzwanie

Od trzech miesięcy mam nowy etat!

Zostałam szczęśliwą mamą po raz drugi. Od chwili porodu powtarzałam sobie, że teraz to będzie łatwo przecież 3 lata temu już to miałam. Złudne marzenia nowo upieczonej mamy zweryfikowała rzeczywistość. Choć może nie do końca, w niektórych sytuacjach doświadczenie procentuję. I nie mam tu na myśli podstawy podstaw w opiece nad dzieckiem, szczególnie gdy jest jeszcze różowe, ale do np. dobieranych tkanin dla dziecka czy jego składu.

Dlatego buszując, po internecie natrafiłam na tę stronę – vistex.com.pl. Byłam w szoku po tym, co przeczytałam. Proszę bardzo ręce w górę wszystkie mamy, które wiedziały, co to jest jedwab wiskozowy. Dla tych, co na samą nazwę dziwią się podobnie jak ja, śpieszę z wyjaśnieniem. ?Wiskoza to materiał sztuczny, ale tylko ze względu na proces produkcji. Tak naprawdę wiskoza pochodzi z surowców naturalnych, czyli celulozy drzewnej. W zależności od producenta i rodzaju dzianiny może być to celuloza drzew iglastych lub liściastych, która po poddaniu specjalnym procesom technologicznym pozwala uzyskać dzianinę o wszechstronnym zastosowaniu. Wiskoza cechuje się uniwersalnym zastosowaniem ze względu na możliwość nadania jej różnorodnego wyglądu. Może między innymi przypominać gładkością i połyskiem jedwab, posiadać fakturę i właściwości bawełny czy przypominać miękkością naturalną wełnę.?

Opis wzięty z powyższej strony mam nadzieje, że jej autorzy nie będą, mi mieli za złe. Ale przecież ja nie o tym. Zaskoczone prawda? Myślę, że jest to w pewnym sensie przełom. I zamierzam dać temu ?tworzywu naturalnemu szanse. Nie omieszkam się opinia po przetestowaniu ubrań, które za nie długo zamówię. Do następnego przeczytania wasza mama!

polub mnie na facebooku