Naturalność kluczem do szczęścia

Bez wątpienia nie ma nic lepszego niż naturalne dobra, które można zastosować w każdej dziedzinie naszego życia. Jest to o wiele zdrowsze i przyjaźniejsze dla naszego zdrowia i samopoczucia, a mogę to zdecydowanie potwierdzić na własnym przykładzie. Od kiedy zaczęłam bardziej troszczyć się o zdobywanie lub tworzenie produktów naturalnego pochodzenia dla siebie i reszty rodziny, nasze życie zmieniło się na lepsze o 180°. Sprawdź moje propozycje i przekonaj się sama o ich działaniu.

Kosmetyki naturalne

Już w poprzednich moich postach mogłyście zainspirować się licznymi przepisami na maseczki do włosów, podobnych propozycji jest znacznie więcej. Wystarczy poszukać w książkach lub internecie, a znajdziesz tam odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Kosmetyki własnej roboty są o wiele skuteczniejsze i pewniejsze, gdyż nie ma w nich żadnych dodatków substancji sztucznych, co szczególnie ważne jest w przypadku dzieci o wrażliwej skórze. Jednak nawet nam dorosłym nie służą sztuczne barwniki i konserwanty, które po pewnym czasie osłabiają nasz organizm, a co za tym idzie wpływają na kondycję naszych włosów, skóry i paznokci

Naprawdę zachęcam do kosmetyków własnej produkcji, gdyż jest to o wiele tańszy sposób, a równie skuteczny i jednocześnie może sprawiać mnóstwo frajdy, jeśli zamienisz to w pomysł na dobrą zabawę z córką w SPA ?.

Przyjazna odzież

Dobrze jednak jest zacząć zwracać uwagę na kraj pochodzenia naszych ubrań oraz skład ich materiałów, który może już świadczyć o jakości i trwałości produktów. Ja postanowiłam wspierać polską gospodarkę i polskich producentów, którym staram się wyszukiwać coraz częściej. W mojej szafie, podobnie jak garderobie męża czy dzieci, znalazło się już wiele ubrać z dzianiny wiskozowej Vistex, która jest produkowana w sposób przyjazny środowisku. Jej właściwości również pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie i kondycję skóry, która wreszcie może odpoczywać od wszelkich sztuczności.

Jedzenie BIO

Ostatnią najważniejszą rzeczą związaną z naturalnością jest właśnie żywność, o której powinniśmy zacząć myśleć w innej perspektywie. Niestety nie jest ona już tej samej jakości co jeszcze kilkanaście lat temu, przez co skutki będzie odczuwać w przyszłości. Nie mówię, aby każda z Was nagle stała się wegetarianką wraz ze swoją rodziną albo zaczęła zaopatrywać się wyłącznie w sklepach z drogą żywnością, a jedynie o świadomość niektórych produktów.

Soki-owocowo-warzywne-na-stole

Tutaj podobnie jak w przypadku metek na ubraniach, trzeba patrzeć na ich pochodzenie czy datę ważności, aby ostatecznie wybierać tylko najlepszej jakości warzywa, owoce czy mięso. Dobrze jest także od czasu do czasu wybrać się na pobliski ryneczek, gdzie możesz dostać świeże produkty z naszych polskich upraw, gdzie nie powinno znaleźć się ani grama substancji chemicznych. Oczywiście ja też nie jestem idealna i zdarza mi się nie robić pewnych z tych rzeczy, ale cały czas mam to na uwadze i próbuję się do nich stosować jak najczęściej i dokładniej.

Jak radzić sobie z rozstępami?
Rozstępy to zmiany skórne, które najczęściej pojawiają się na skutek szybkiego rozciągnięcia się skóry. Zerwanie włókien...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *