Moda na miarę dziecka

Mój wczorajszy wpis o materiałach zainspirował mnie do napisania kolejnego, aczkolwiek dotyczącego dziecięcego stylu. Jako rodzic sama zauważyłam pewne tendencje do powielania swoich trendów na dzieciach, co okazało się nawet śmieszne.

Moje spostrzeżenia powstały dopiero niedawno, kiedy mój mąż zwrócił uwagę na nową sukienkę Zuzi. Jego pierwsza uwaga dotyczyła podobieństwa całej kolorystyki i fasonu do mojej również świeżo kupionej sukienki. Na początku go wyśmiałam, ale kiedy przyrównałam obie do siebie, przyznałam mu rację. W jednym i drugim przypadku kolory były utrzymane w tej samej tonacji, a rozkloszowany dół sukienki niczym się prawie nie różnił. Szczerze mówiąc, nie wiem jak to zrobiłam, ale nie byłam tego kompletnie świadoma. Natomiast moja córka bardzo się ucieszyła i z wielką chęcią teraz zakłada tą sukienkę przy każdej możliwej okazji.

Jak wybieram ciuszki dla dzieci?

Otóż, tak jak wspomniałam we wcześniejszym poście, zwracam szczególną uwagę na skład materiałów na metce. Zależy mi, aby odzież była wykonana z możliwej największej ilości tkanin pochodzenia naturalnego. Jednakże jeśli chodzi o fasony czy w ogóle podążanie za modą, to przyznam, że bardzo lubię kupować zarówno Zuzi, jak i Kubusiowi pewne akcesoria, które zbliżone są do trendów panujących w świecie dorosłych. Uważam, że wygląda to uroczo i niekiedy bardziej elegancko, gdy dzieci ubierają się modnie i podobnie do stylizacji wywieszonych na manekinach w sklepie. Oczywiście nie chcę wyjść tutaj na próżną, dlatego od razu zaznaczać, że nie przebieram swoich dzieci i nie stylizuję ich na modeli i modelki z wybiegów. Po prostu inspiruję się niektórymi nurtami modowymi i wykorzystuje niektóre połączenie na przykładzie Zuzki czy Kuby. Jak wiadomo na pierwszym miejscu stoi głównie praktyczność, dlatego zawsze ubieram dzieciaki stosownie do pogody i sytuacji. W ich szafie znajdują się zarówno galowe i szykowne stroje, jak i zwykłe dresy sportowe. Bardzo ważne jest także zaopatrzenie w odzież bieliźnianą, która powinna być delikatna i nieco luźniejsza w przypadku piżam dziecięcych. Tutaj jednak nie mam problemu z wyszukaniem, ponieważ od dłuższego czasu korzystam ze sklepu internetowego z bielizną Mewa, gdzie posiadają bogaty wybór odzieży dziecięcej, ale również damskiej i męskiej. Wtenczas wszyscy możemy zyskać na jednorazowej przesyłce, gdzie każdy otrzyma dla siebie coś wyjątkowego i wygodnego. Przy realizowaniu zakupów mogę teraz liczyć także na wsparcie i dobrą radę od mojej córki, która coraz bardziej interesuje się modą i eksperymentuje z nowościami, przy czym często próbuje mnie naśladować. Przyznam, że trochę się tym stresuję, bo chcąc nie chcąc stałam się „ikoną mody” dla mojego dziecka ?. Za to mój mąż wprost nie może się doczekać, kiedy Kuba zacznie się nim inspirować i podzielać jego zainteresowania.

Dumny-ojciec-z-synem

Rozwój dziecka w 8 roku życia
W kalendarzu rozwoju dziecka przyszedł czas na bliższe przyjrzenie się charakterystyce ośmiolatków. Jakie są typowe zachowania...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *