Jakie produkty polecam dla kobiet w ciąży?

Kobiety, które oczekują przyjścia na świat pierwszego dziecka, często zastanawiają się czy wszystkie kosmetyki są dla nich bezpieczne. Są to zupełnie normalne obawy, w końcu w naszych brzuchach rodzi się nowe życie. Ostrożności nigdy za wiele, ponieważ nie wszystkie produkty będą odpowiednie dla naszej skóry i zdrowia naszego dziecka. Jakie kosmetyki mogą polecam dla kobiety w ciąży?

Problemy ze skórą w ciąży

Niektóre kobiety w trakcie ciąży wręcz promienieją! Lecz w pewnym momencie przychodzi czas, w którym nasza skóra może bardzo ucierpieć. Nie wszystkie zmiany hormonalne w naszym organizmie będą mile widziane, a część z nich będzie widoczna w postaci problemów ze skórą. Stanie się ona bardzo wrażliwa i podatna na wszelkie, nawet najdelikatniejsze urazy mechaniczne. Może utracić swoją elastyczność i sprężystość, a wskutek gwałtownego rozciągania, w pewnym momencie możemy dostrzec rozstępy.

Wiele kobiet w okresie ciąży zaczyna intensywniej dbać o swoją skórę. Dokuczać może nieprzyjemny dyskomfort związany z suchością skóry. Jednak czy wszystkie kosmetyki będą bezpieczne?

Szkodliwe produkty w kosmetykach dla ciężarnych

W dzisiejszych czasach większość producentów poszukuje oszczędności, gdzie tylko się da. Nie zważając na konsekwencję zastępują niektóre składniki tańszymi zamiennikami. Przy długotrwałym stosowaniu, niektóre z nich mogą zaszkodzić nie tylko naszemu zdrowiu, ale przede wszystkim zdrowiu nienarodzonego dziecka.

Podstawową zasadą kupna kosmetyków w czasie ciąży jest czytanie etykiety! Należy podejść rygorystycznie do tej kwestii i każdy produkt, z chociażby jednym sztucznym składnikiem należy bezzwłocznie odkładać na półkę. Aby nie obawiać się o szkodliwe skutki uboczne szukajmy alternatywy dla codziennych kosmetyków. Rynek oferuje całkiem sporo rozwiązań, więc na pewno znajdziesz odpowiednie produkty dla siebie.

Uważaj na szkodliwe produkty w kosmetykach

W czasach trwającej mody na zdrowy tryb życia, marketingowcy również znaleźli sposób na nieuczciwy zarobek. Wystarczy przyjrzeć się etykietom szamponów, balsamów czy kremów. Większość z nich jest określana mianem „naturalnych” i „przyjaznych środowisku”, lub zawiera informację o rzekomym „braku sztucznych składników”. Niestety, coraz częściej po przeczytaniu składu produktów, okazuje się, że większość z nich to tak zwana „sama chemia”.

Oczywiście nie zawsze tak się dzieje. Na rynku są dostępne również produkty, które wykonano z naturalnych substancji. Niestety, nie zawsze to co obiecuje reklama, jest zgodne z prawdą. Dziś każdy może nazwać swój produkt „naturalnym”, ponieważ używanie tego terminu nie jest w żaden sposób prawnie chronione i nie wymaga specjalnych pozwoleń.

Jakie kosmetyki dla kobiet w ciąży?

Pamiętaj, że najlepiej sięgnąć po kosmetyki od zaufanego sprzedawcy. Produkty dla kobiet w ciąży Mustela mają wszelkie najważniejsze certyfikaty i są rekomendowane przez wartościowe placówki. Sama używałam ich zarówno dla siebie w czasie ciąży, jak również dla mojego maluszka po urodzeniu.

Jak radzić sobie z rozstępami?
Rozstępy to zmiany skórne, które najczęściej pojawiają się na skutek szybkiego rozciągnięcia się skóry. Zerwanie włókien...