Jaki powinien być żel do mycia dla dziecka?

Mycie dziecka, szczególnie takiego, które dopiero co przyszło na świat, jest sporym wyzwaniem dla świeżo upieczonych rodziców. Zanim jednak dojdzie do tego wydarzenia, należy wybrać odpowiedni żel do mycia. Jaki wybrać?

To pytanie powtarza się bardzo często podczas kompletowania wyprawki kosmetycznej dla malucha, ale także i później, kiedy jest ono już na świecie ze swoją rodziną. Rodzice chcą dla dziecka jak najlepiej, a nie zawsze są zadowoleni z kosmetyku, który wybrali. Szukają więc kolejnego i kolejnego. Dzisiaj wszyscy przyszli i obecni dzieci małych dzieci powinni odłożyć to, co robią i przeczytać ten artykuł. Dzięki temu dowiedzą się, jaki powinien być żel do mycia dla dziecka?

Dlaczego tak trudno znaleźć dobry żel do mycia?

Młodzi rodzice nie są naiwni i nie ufają zdjęciom szczęśliwych bobasów pełnej piany. A właśnie taki obraz żeli do mycia dzieci próbują sprezentować nam producenci kosmetyków dla dzieci. Dodatkowo bardzo często tego typu kosmetyki nie są naturalne, eko oraz bio, za to zawierają wiele silnych detergentów, konserwantów, a dodatkowo nie są hipoalergiczne. A wiadomo, że coś, co nazwane jest „hipoalergicznym”, przyciąga uwagę i sprawia, że młodzi rodzice decydują się na kupno konkretnego produktu. W związku z tym pozostaje pytanie – jaki powinien być idealny żel pod prysznic dla dziecka?

Na co zwrócić uwagę?

Różne produkty służą różnym dzieciom. Dlatego, zamiast kupować produkty, które sprawdzają się u innych, lepiej postawić na coś, co jest przebadane i ma odpowiedni skład. Kupując żel do mycia dla dziecka, warto trzymać się kilku punktów, które mogą pomóc w zakupie, który będzie udany. Dlatego zawsze warto:

  • sprawdzić skład kosmetyku – im prostszy, tym lepszy;
  • sprawdzić, czy produkt był testowany na zwierzętach (nie powinien być!);
  • czy zawiera naturalne składniki myjące i nawilżające (jak np. oliwa z oliwek);
  • dokładnie sprawdzić jakie funkcje spełnia żel, który chcesz kupić.

Polecany żel pod prysznic

Ponieważ w sklepach stacjonarnych, jak i tych można spotkać setki, jak nie tysiące produktów, z pewnością bardzo trudno zdecydować się młodemu rodzicowi na odpowiedni zakup. Z pomocą przychodzi mała polecajka, która może uratować niejednego rodzica.

Naszym zdaniem na uwagę zasługuje produkt Mustela żel 750. Jest to niezwykle delikatny, ale skuteczny żel do mycia dla dzieci już od 1. roku życia. Ten produkt skutecznie oczyszcza, a jednocześnie chroni delikatną skórę głowy i ciała noworodka, niemowlęcia oraz dziecka. Działa łagodząca i kompensuje wysuszające działanie wody.

Rozwój dziecka w 8 roku życia
W kalendarzu rozwoju dziecka przyszedł czas na bliższe przyjrzenie się charakterystyce ośmiolatków. Jakie są typowe zachowania...