Jak zadbać o maluszka jesienią?

Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby zadbać o skórę maluszka jesienią. Przeczytaj także jak należy go ubrać o tej porze roku. Dowiedz się dlaczego w jego diecie, warto postawić na sezonowość.

Jak dbać o skórę maluszka jesienią?

O skórę maluszka należy dbać przez cały rok. Jesienią powinno się przygotować jego skórę, na coraz chłodniejsze powietrze i nadchodzącą zimę. Częste zmiany temperatur o tej porze roku mogą podrażnić skórę dziecka. Dlatego warto wybrać kremy, które są dedykowane na sezon jesienno-zimowy. Nie należy zapominać o kremie z filtrem, ponieważ o tej porze roku słońce również może intensywnie świecić, zwłaszcza gdy jest to dopiero początek jesieni. Istotne jest, aby obserwować, jak skóra dziecka reaguje na kremy. Najlepiej wybierać produkty naturalne, warto sprawdzać także ich skład. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat rozwoju swojego maluszka? Mustela Blog to miejsce, gdzie możesz znaleźć wiele cennych artykułów!

Jak należy ubrać maluszka jesienią?

Jesienią pogoda bywa zmienna, dlatego warto ją obserwować i dopasować ubrania maluszka do temperatury. Najlepiej ubrać go na cebulkę, aby w razie pogorszenia się, czy polepszenia warunków pogodowych móc ściągnąć mu jedną warstwę, czy ją założyć. Należy obserwować maluszka, jak się zachowuje, ponieważ, gdy będzie ubrany nieodpowiednio spróbuje Ci to zasygnalizować (jeżeli jest to już bardziej świadome dziecko), np. poprzez ściąganie kocyka, gdy jest mu za gorąco. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy niemowlę jest prawidłowo ubrane, możesz dotknąć jego karku, który powinien być suchy i ciepły. Zwróć uwagę także, z jakich materiałów wykonane są ubranka twojego maluszka. Powinny one być uszyte z naturalnych tkanin. Przygotowując się na sezon jesienny, warto sprawdzić ubranka maluszka i sporządzić listę tych, które musisz kupić. Jeżeli maluszek potrzebuje już butów, należy kupić mu odpowiednie, które będą ciepłe i odporne na wilgoć. Zwróć uwagę na podeszwę, która powinna być elastyczna. Warto podczas zakupów pomyśleć również o przygotowaniu maluszka na sezon zimowy.

Dieta maluszka na jesień

W swojej diecie, jak i maluszka, warto postawić na sezonowość. Przyrządzaj mu posiłki z owoców i warzyw, które rosną o tej porze roku. Warto przygotowywać posiłki z naturalnych produktów, które są, jak najmniej przetworzone. Zdrowa dieta, która jest różnorodna oraz bogata w witaminy, jest ważna, ponieważ wspiera ona odporność twojego dziecka. Dieta maluszka powinna być przede wszystkim dopasowana do jego wieku! Istotne jest również, aby posiłki były jedzone regularnie, a najlepiej o stałych porach.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Chusteczki dla niemowląt
Czym są chusteczki dla niemowląt? Chusteczki dla niemowląt to produkty, które służą do czyszczenia i pielęgnacji...
Rozwój dziecka w 8 roku życia
W kalendarzu rozwoju dziecka przyszedł czas na bliższe przyjrzenie się charakterystyce ośmiolatków. Jakie są typowe zachowania...