Jak przygotować się do porodu?

Poród z pewnością jest jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu każdej mamy. Mimo radosnego oczekiwania odczuwamy również całe spektrum innych emocji, takich jak strach przed komplikacjami i niepewność, czy wszystko pójdzie tak, jak powinno. Poród z pewnością jest niesamowitym wydarzeniem, jednak należy się do niego odpowiednio przygotować. Jak przygotować się do porodu?

Zacznij od swojej psychiki

Powszechnie uważa się, że najważniejszy element przygotowania się do porodu powinien zajść w psychice każdej kobiety. Kluczem do sukcesu będzie tutaj dojrzałe podejście, a także spokój i zimna krew zachowana do ostatniego momentu. Dobre nastawienie pomoże nam w racjonalnym podejściu, a także wyeliminuje stres i napięcie, co wpłynie pozytywnie na poród. Warto rozpocząć przygotowywanie się do narodzin malucha właśnie od tego.

Wiele kontrowersji budzi również obecność ojca przy porodzie dziecka. Należy pamiętać, że jest to niezwykle ważne przeżycie nie tylko dla mamy, ale także dla przyszłego ojca. Jednak nie każdy przyszły rodzic jest gotowy na taką dawkę emocji, a strach przed porodem dotyczy również mężczyzn, wobec czego nie powinniśmy wymuszać na nikim takiej decyzji. Równie dobrze podczas porodu może towarzyszyć mama, siostra lub przyjaciółka.

Wybór odpowiedniego szpitala

Jest to niezwykle istotny element przygotowywania się na narodziny potomka. Wybór odpowiedniej placówki zagwarantuje nam profesjonalną medyczną opiekę oraz odpowiednio wykwalifikowany personel, który zadba zarówno o nasze zdrowie, jak i naszego malucha. Dzięki temu będziemy mogli zachować spokój.

Zapakuj wcześniej torbę

Nie powinniśmy odkładać spakowania torby do szpitala na ostatnią chwilę, zwłaszcza kiedy nie wiemy, kiedy ten moment dokładnie nastąpi. Warto mieć skompletowaną z wyprzedzeniem, aby ostatecznie tylko sięgnąć po nią w drodze do szpitala.

Jak przygotować się na poród – podsumowanie

Bez wątpienia z porodem wiąże się bardzo dużo emocji i niepewności. Warto jednak dołożyć wszelkich starań, aby przodować się do niego jak najlepiej. W ten sposób uda nam się nacieszyć tym wydarzeniem bez zbędnego stresu.

Źródło zdjęć: freepik.com