Jak pielęgnować ciało w ciąży?

Wiele kobiet bardzo obawia się sytuacji, kiedy ich ciało po ciąży nie będzie w stanie się zregenerować w pełni. Rozwiązaniem tej sytuacji może być odpowiednia pielęgnacja przez cały okres trwania ciąży. Podpowiemy Ci, jak dbać o swoje ciało, żeby zachowało swój wygląd sprzed ciąży. Pamiętaj, że pielęgnacja ciała kobiet w ciąży opiera się na innych kosmetykach niż ta, którą stosujemy na co dzień.

Rozstępy w ciąży – co to

Według badań nawet ponad 80% kobiet ma rozstępy w ciąży. Mechanizm ich powstawania jest prosty. Różowe, później białe paski pojawiają się, gdy skóra nie nadąża za tempem rozciągania. Zadaniem preparatów przeciwko powstawaniu rozstępów jest wzmocnienie włókien kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność ciała. Pielęgnacja ciała kobiet w ciąży powinna opierać się na stosowaniu kosmetyków przeznaczonych dla przyszłych mam. Warto zwrócić uwagę na to, żeby w ich składzie były substancje nawilżające, np. witamina E, oleje roślinne, a także krzem, który pobudza regenerację skóry. Aby wspomóc ich działanie, powinniśmy regularnie masować nasze ciało, a także używać np. szczotek do szczotkowania na sucho. Zabiegi te powinny być jednak skonsultowane z lekarzem prowadzącym ciążę.

Skutecznego wsparcia dostarcza również dieta bogata w cynk, krzem oraz witaminy A, E i C. W diecie ciężarnych kobiet nie powinno więc zabraknąć ryb, pestek, nasion, jajek i produktów pełnoziarnistych takich jak pieczywo lub ziarna.

Rozstępy w ciąży – jak zapobiegać

Często skłonność do występowania rozstępów jest dziedziczna i mimo dbania o skórę nie udaje się całkowicie uniknąć pojawienia się ich. Jednak możemy sprawić, aby skutki ich pojawienia się nie były trwałe, a skóra sprawniej odzyskiwała swoje właściwości. Świetnym pomysłem będzie stosowanie preparatów, które wspomogą ten proces, np. krem na rozstępy w ciąży Mustela. Jeżeli nasza skóra wymaga większej uwagi i nawilżenia, konieczne może okazać się zastosowanie także bardziej nawilżających środków takich jak olejek na rozstępy Mustela.

Pielęgnacja ciała w ciąży – podsumowanie

Jak widzisz, odpowiednia pielęgnacja ciała jest niezwykle istotna dla utrzymania go w dobrej formie. Warto zagłębić temat i zaopatrzyć się w kosmetyki, które mają na celu wspomóc naszą skórę w regeneracji po ciąży.

Źródło zdjęć: freepik.com