Balsam na rozstępy w ciąży – czy dzięki niemu można uniknąć nieestetycznego defektu?

Ciąża jest okresem, w którym ciało kobiety zmienia się z tygodnia na tydzień. Przez dziewięć miesięcy staje się domem dla nowo rozwijającego się życia. To sprawia, że nabieramy wagi, brzuch staje się coraz większy, a rozszerzająca się miednica przygotowuje się do porodu. Również skóra narażona jest na diametralne zmiany. W wyniku szybkiego rozciągania się mogą pojawiać się rozstępy, które po ciąży trudno jest usunąć. Wbrew pozorom te nie występują tylko na brzuchu, ale także na udach, a nawet piersiach! Kontrolowany przyrost wagi i stosowanie odpowiednich preparatów nawilżających daje jednak nadzieję. Stosując balsam na rozstępy w ciąży, możesz uchronić się przed pojawieniem się rozstępów.

Balsam na rozstępy w ciąży stosuj już od pierwszych tygodni!

Bardzo częstym powodem nieskutecznej ochrony przed rozstępami jest zbyt późna pielęgnacja skóry. Balsam na rozstępy w ciąży należy stosować już od pierwszych tygodni. Jak tylko dowiesz się o ciąży i potwierdzisz ją u lekarza, natychmiast zaopatrz się w dobrej jakości balsam na rozstępy. Już w pierwszych tygodniach powiększają się piersi, które stają się pełniejsze i bardziej wrażliwe. Delikatna skóra wymaga więc odpowiedniej pielęgnacji i nawilżenia.

Drugi trymestr ciąży to już dynamiczny rozrost brzucha przyszłej mamy. Jest już widoczny i rośnie w zaskakującym tempie. Skóra na brzuchu staje się cienka i delikatna, dlatego wymaga pieczołowitej pielęgnacji. Przyrost masy ciała sprawia, że „rośnie” nie tylko brzuch. Poszerzająca się macica przygotowuje miednicę do porodu. W związku z tym poszerzają się również Twoje biodra, a skóra na udach również może się rozciągać. Warto więc stosować balsam na rozstępy w ciąży również na tę partię ciała.

Jak często i jak długo stosować balsam na rozstępy w ciąży?

Balsam na rozstępy w ciąży stosuj codziennie rano i wieczorem. Wystarczy nałożyć niewielką ilość kremu na dłonie i rozprowadzić po piesiach, brzuchu, udach i pośladkach. Dobrej jakości kremy nie powinny zostawiać tłustej warstwy. Wybierając balsam, sięgnij po taki, który z powodzeniem można stosować również w okresie karmienia piersią. Warto bowiem używać go zarówno w czasie ciąży, jak i po porodzie.

Ciało po ciąży wraca do swojej formy po około 2-3 miesiącach od porodu. Przez cały ten czas należy stosować balsam na rozstępy w ciąży, który zapewni skórze odpowiedni poziom nawilżenia, poprawi jej elastyczność i jędrność.

Nie tylko stosowanie balsamu na rozstępy w ciąży i po porodzie może zapewnić ochronę przed pojawieniem się nieestetycznych rozstępów. Równie kluczowym jest kontrolowany przyrost masy.

Jak radzić sobie z rozstępami?
Rozstępy to zmiany skórne, które najczęściej pojawiają się na skutek szybkiego rozciągnięcia się skóry. Zerwanie włókien...