Rozstępy w ciąży – jak się ich pozbyć?

Rozstępy spędzają sen z powiek wielu kobietom, pojawiając się nagle, ale wcale tak nagle nie znikając. Pojawiają się najczęściej w pierwszych fazach ciąży, ze względu na rozszerzanie się skóry i często zostają z nami na zawsze. Chcąc uniknąć powstawania rozstępów lub zniwelować te już powstałe należy podjąć działania jak najszybciej. Rezygnacja oraz brak cierpliwości na pewno nie sprzyjają całemu procesowi, a wręcz przeciwnie. Pozbycie się rozstępów to często wieloletni proces, do którego należy podejść jak najszybciej, jednak wszystkie zabiegi stosować pomału.

Skąd biorą się rozstępy?

Rozstępy powstają na skutek pęknięć we włóknach skóry. Najczęściej występują u kobiet, chociaż panowie nie rzadko doświadczają. Powstają kiedy nasza skóra zbyt szybko się rozciąga, na przykład poprzez szybkie przybranie na wadze, czy właśnie ciążę. Włókna skóry pękają i tworzą na skórze nieestetyczne fioletowe pręgi, które po czasie przekształcają się w beżowe lub bladoróżowe blizny. Wiele kobiet cierpi z powodu rozstępów i usilnie szuka sposobów na pozbycie się ich. Chcąc pozbyć się rozstępów, musimy wiedzieć, że żaden sposób nie jest doskonały i o ile zadziała u każdego, tak czas pozbycia się rozstępów może się wydłużyć.

Balsam na rozstępy

Z pomocą w pozbyciu się rozstępów przychodzi balsam na rozstępy w ciąży, który pomoże pozbyć się śladów z brzucha, ud, piersi i każdego innego miejsca, w którym pojawiły się pręgi. Regularnie stosowany balsam na rozstępy przywróci blask naszej skórze, przywracając ją do stanu sprzed ciąży. Stosowanie najlepiej rozpocząć od pierwszego dnia ciąży, aby nie tylko zniwelować powstałe już ślady, ale i zapobiec powstawaniu nowych. Krem to całkowicie naturalny preparat, który poprawi jędrność naszej skóry, robiąc ją bardziej sprężystą oraz poprawiając jej naturalny blask.

Domowe sposoby na rozstępy

Domowych sposobów na rozstępy jest wiele. Czy działają? To kwestia sporna. Oczywiście mogą one przyspieszyć cały proces niwelowania rozstępów, jednak nie zastąpią dedykowanym preparatów. Regularne peelingi oraz ultra nawilżenie powinno występować w naszej pielęgnacji zawsze, a nie tylko, gdy chcemy się pozbyć problemu. Dlatego właśnie stosowanie domowych metod na rozstępy skuteczne będzie przy zastosowaniu czegoś jeszcze. Pamiętajmy, że rozstępy to coś, co nie musi być z nami do końca życia.

Jak pozbyć się rozstępów?

Aby pozbyć się rozstępów potrzeba przede wszystkim regularności. Nic nie da jeśli będziemy zabiegi stosować raz w miesiącu lub rzadziej. Regularnie używaniu balsamu na rozstępy w ciąży pozwoli przywrócić skórze wygląd, jakiego dawno nie było. Decydując się na zniwelowanie różowych lub nawet kremowych śladów pamiętajmy, aby stosowań rozwiązania naturalne, które nie zaszkodzą zdrowiu naszemu ani naszego dziecka. Balsam należy stosować codziennie rano i wieczorem, a efekty widoczne będą już po kilku tygodniach.

 

źródło zdjęć: freepik.com